5 sposobów na skuteczne odcięcie się od miejskiego zgiełku

Tłum ludzi przechodzący przez pasy

Żyjemy w wiecznym pośpiechu. Praca w biegu, z każdą minutą powiększająca się lista maili do odpisania i goniące terminy. Jak nie zwariować?

Oczywiście, najprostszą radą byłoby wzięcie urlopu, wyjazd do głuszy, odcięcie się od informacji, technologicznych gadżetów i zgiełku. Taka rada jednak dzisiaj się nie pojawi. W końcu nie sztuką jest odcięcie się od technologii. Sztuką jest oswojenie jej na tyle, by pomagała nam nie tylko bardziej efektywnie wykonywać codzienne zadania, ale także ratowała nas w sytuacjach, gdy nasze zwoje mózgowe zaczynają się przegrzewać.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was 5 sposobów na odcięcie się od miejskiego zgiełku, wspierając się nowoczesnymi rozwiązaniami.

Stres w wielkim mieście

Chyba każdy z nas w mniejszym lub w większym stopniu, każdego dnia musi mierzyć się sytuacjami, w których poziom adrenaliny w naszym organizmie przekracza wszelkie parametry. To całkowicie normalne, jednak nie można pozwolić na to, by stres i jego skutki rządziły naszym dniem. By odpowiednio przygotować się do dnia pełnego wyzwań, dobrze jest kilka chwil po przebudzeniu poświęcić na przykład 20-minutowej jodze. W ciągu dnia pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody – obniża ciśnienie! Prostym i szybkim rozwiązaniem na redukcję poziomu stresu są także ćwiczenia oddechowe.

Dobrym asystentem i osobistym trenerem w dziedzinie redukcji stresu jest smartwatch Samsung Galaxy Watch Active, który ważąc zaledwie 25 gramów, posiada szereg funkcji niezbędnych dla osób żyjących w ciągłym biegu. Zegarek rozpoznając nieregularne tętno i niebezpiecznie wysoki poziom stresu, zaproponuje, a następnie przejdzie z wami serię ćwiczeń oddechowych, dzięki którym odzyskacie wewnętrzny spokój.

Hałas, który nie cieszy

Uśmiechnięta dziewczyna z bezprzewodowymi słuchawkami w uszach

Z odpornością na miejski hałas bywa różnie, jednak przyznacie, że zbyt wiele bodźców słuchowych spływających do nas z każdej strony może wywoływać dyskomfort. Ratunkiem w takich wypadkach bywają słuchawki i płynąca z nich muzyka. Włączacie swój ulubiony kawałek i miejski zgiełk nie jest już tak przytłaczający. Tutaj jednak trzeba uważać i bez względu na to, czy idziemy na spacer, czy przemieszczamy się rowerem lub hulajnogą – nie wybierajcie nigdy słuchawek, które całkowicie tłumią dźwięki otoczenia. A przecież chodzi o to, żebyście byli bezpieczni i czuli się komfortowo.

Jeśli szukacie słuchawek, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się muzyką, a jednocześnie kontrolować sytuację dookoła was, polecamy Samsung Galaxy Buds, które dzięki systemowi Enhanced Ambient Sound pozwalają wyraźnie słyszeć otoczenie. Dzięki temu, użytkownik zachowuje pełną świadomość tego, co się dzieję wokół, nawet gdy słucha muzyki.

Co więcej, teraz Samsung udostępnia posiadaczom wybranych urządzeń z serii Galaxy możliwość korzystania z usług YouTube Premium w tym YouTube Music bez opłat.

Oferta jest ważna do 29 lutego 2020 roku, a więcej przeczytacie o niej tutaj.

Uwięzieni w metrze

Uśmiechnięta dziewczyna z bezprzewodowymi słuchawkami w uszach

Podróż środkami komunikacji miejskiej potrafi się dłużyć w nieskończoność. Co przez ten czas można zrobić? Można poczytać książkę, poprzeglądać najnowsze informacje w mediach, dokończyć oglądanie ulubionego serialu (bo poprzedniego wieczoru usnęliście w połowie odcinka) lub pograć w jedną z gier pobranych na waszego smartfona. I tu sprawdzi się duet do zadań specjalnych czyli Samsung Galaxy S10+ i bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, o których pisaliśmy już wcześniej.

Samsung Galaxy S10+ został wyposażony w wyświetlacz Dynamic Amoled, dzięki któremu na wyświetlaczu zobaczymy żywy i realistyczny obraz z możliwością generowania 16 milionów kolorów. Barwy są wiernie odwzorowywane nawet przy silnym nasłonecznieniu, a dzięki redukcji emisji niebieskiego światła, nasze oczy nie męczą się tak szybko wieczorami.

Wygoda przede wszystkim. Słuchawki Galaxy Buds automatycznie parują się z telefonem Galaxy S10+ i same przeprowadzają użytkownika przez proces konfiguracji – bez zbędnych frustracji. Galaxy Buds powstały we współpracy ze specjalistami od akustyki z firmy AKG, dlatego zapewniają bogaty, wysokiej rozdzielczości dźwięk.

A jeśli jesteś fanem gry Fortnite, to grając na Galaxy S10e, S10 lub S10+ możesz otrzymać nowego skina iKONIK razem z emotką. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pozytywne wibracje i dobra energia

Trzy śmiejące się dziewczyny

Czasami, by odciąć się od miejskiego zgiełku, wystarczy też zwyczajny wypad z przyjaciółmi. Czujcie się przygnieceni ciężarem miasta? Wybierzcie się ze znajomymi posiedzieć nad rzeką lub do parku. Do miejsca pełnego dobrej energii, gdzie będziecie mogli naładować swoje baterie w towarzystwie waszych bliskich. Bez myślenia o tym, co trzeba będzie zrobić jutro, bez analizowania listy goniących was terminów.

Dobra energia to także poniekąd kolejna funkcja Samsung Galaxy S10+, czyli bezprzewodowe udostępnianie energii PowerShare. Umożliwia ona ładowanie urządzeń z certyfikatem Qi oraz kompatybilnych urządzeń wearable, dzięki czemu Galaxy S10+ może posłużyć nam jako indukcyjna ładowarka. Ponadto funkcja PowerShare umożliwia jednoczesne ładowanie Galaxy S10 i drugiego urządzenia za pomocą jednej zwykłej ładowarki. Teraz wybierając się w podróż nie trzeba zabierać ładowarki do smartwatcha Galaxy Watch Active czy słuchawek Galaxy Buds – można je ładować za pośrednictwem Galaxy S10+.

Telefon do przyjaciela

Ostatnim dobrym sposobem na odcięcie się od miejskiego zgiełku jest rozmowa telefoniczna z przyjacielem. Mimo życia w ciągłym biegu, w ciągu dnia niezbyt często zostaje nam dużo czasu na czas dla siebie i naszych bliskich. Można wykorzystać jednak jedną z chwil pomiędzy obowiązkami i na przykład idąc po mieście, czy przesiadując w kawiarni wykręcić numer do swojego przyjaciela, odcinając się od wszystkiego, co tu i teraz. Kilka minut rozmowy z osobą, która zna nas, jak nikt inny potrafi zdziałać cuda. Obawiacie się jednak o to, że w miejscu, w którym jesteście jest za głośno i wasza rozmowa ograniczy się do: powiedz głośniej, nie usłyszałam/em?

Tutaj z pomocą po raz kolejny mogą przyjść Galaxy Buds. Słuchawki rozpoznają poziom hałasu i dynamicznie przełączają się pomiędzy głośnikiem zewnętrznym i wewnętrznym, by wyciszyć dźwięki otoczenia. Dzięki temu, rozmowa telefoniczna będzie przebiegać bez zakłóceń i hałasów w tle.

Sposobów na odcięcie się od miejskiego zgiełku oczywiście jest wiele i moglibyśmy wymieniać je w nieskończoność. Mamy jednak nadzieję, że tymi pięcioma punktami przekonaliśmy was do tego, że technologia może pomóc w odcięciu się od miejskiego zgiełku i zostać naszym sprzymierzeńcem w odnalezieniu wewnętrznego spokoju!

Więcej o poszczególnych elementach miejskiego zestawu survivalowego przeczytacie tutaj: Galaxy S10+, Galaxy Buds, Galaxy Watch Active.

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News