Flash mob do piosenki Kate Bush

Grupa mężczyzn i kobiet ubranych w czerwone sukienki

W ostatnią sobotę w Berlinie i wielu innych miastach na całym świecie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie „The Most Wuthering Heights Day Ever”. Fani piosenkarki Kate Bush spotkali się, by razem wykonać choreografię do jej ponadczasowej piosenki „Wuthering Heights”.

Wydarzenie odtwarza to, co dzieje się na teledysku z 1878 roku, a uczestnicy zmuszeni byli jedynie do założenia charakterystycznej czerwonej sukienki z czarnym paskiem i czerwonymi pończochami podobnymi do tych, w której wokalistka występuje w teledysku. To wszystko oczywiście niezależnie od płci.

Znaną przez wszystkich piosenkę Kate Bush napisała pod wpływem filmu „Wichrowe wzgórza”, mając zaledwie 18 lat. Wokalistce po odkryciu, że urodziła się w tym samym dniu co autorka książki postanowiła napisać tekst wcielając się w główną postać powieść – Cathy. „Wuthering Heights” zawiera kilka cytatów z książki. Utwór śpiewany jest z perspektywy Cathy, która stoi pod oknem Heathcliffa, prosząc go by ją wpuścił do środka. Równie dobrze Cathy może być w tej scenie interpretowana jako duch, który woła Heathcliffa, by dołączył do niej. Romantyczna piosenka podbiła serca słuchaczy dzięki czemu stała się hitem, który utrzymywał się na pierwszym miejscu brytyjskich list przebojów przez 4 tygodnie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tekst: Joanna Pawlińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News