Filmy o zombie – TOP 10 najlepszych filmów o żywych trupach

filmy o zombie - noc żywych trupów

Lubisz się bać? Lubisz patrzeć na zgniłe ciała, które niebawem mogą dopaść głównych bohaterów? A może potrzebujesz nieco śmiechu? Niezależnie od tego, czego szukasz, z pewnością znajdziesz ciekawe filmy o zombie dla siebie.

Tematyka zombie jest we współczesnej popkulturze niesamowicie popularna. Wystarczy spojrzeć na szereg książek, filmów czy chociażby gier komputerowych poświęconych temu zagadnieniu. Fenomen zombie jest niezwykle ciekawym zjawiskiem, na który trzeba poświęcić nie artykuł w internecie, tylko obszerną publikację książkową. Bez roztrząsania tej kwestii lecimy do zestawienia najlepszych filmów o zombie.

Noc żywych trupów

Zaczniemy od absolutnej klasyki – wielu znawców twierdzi, że żywe trupy w naszej popkulturze zakorzeniły się na stałe właśnie za pośrednictwem tego filmu. Opowiada w bardzo prosty sposób o inwazji zombie oraz grupie bohaterów, którzy muszą sobie poradzić w tej sytuacji. Obecnie może się wydawać to produkcją nieco toporną, ale zdecydowanie bardzo istotną, z którą warto się zapoznać, aby wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło. Bez George’a A. Romero filmy o zombie prawdopodobnie nigdy nie odniosłyby takich sukcesów, jak ma to miejsce.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


filmy o zombie - noc żywych trupów

Martwica mózgu

Z pewnością wielu z Was kojarzy Petera Jacksona, a więc gościa, który wyreżyserował chociażby trylogię “Władca pierścieni”. Mało kto jednak wie, że jego kariera rozpoczynała się od niezwykle obleśnych filmów z pogranicza czarnej komedii i gore – jednym z takich wytworów jest “Martwica mózgu”, w której główny bohater, fajtłapa, musi sobie poradzić w obliczu pandemii zombie. Pełen czarnego humoru, obrzydliwy film, który wzbudza sprzeczne emocje, ale nie można się od niego oderwać.

World War Z

Brad Pitt ma to do siebie, że jest dobrym aktorem, czego świadkiem jesteśmy w World War Z. Może nie jest to majstersztyk pod względem fabuły, ale zarówno Brad Pitt, jak i wybitna robota scenografów z pewnością robią tu robotę. Bardzo przyjemny obraz, chociaż znacznie ciekawsza jest książka Maxa Brooksa pod tym samym tytułem, na kanwie której powstał film World War Z – do zapoznania się z każdym z tych dzieł zachęcam całym sercem.

Zombieland

Ponownie mamy do czynienia z groźną epidemią zombie oraz grupką bohaterów, która musi przetrwać – schemat ten jest jednak w tym filmie zamieniony w niezwykle wciągającą komedię. Nie jest przy okazji filmem tak obrzydliwym jak “Martwica mózgu”, w związku z czym polecam zapoznanie się z nim osobom bardziej wrażliwym, które chcą przekonać się do tematyki zombie. Jeśli chodzi o najśmieszniejsze filmy o zombie – Zombieland rządzi.

Świt żywych trupów

Kontynuacja wspomnianej wcześniej “Nocy żywych trupów” w reżyserii tego samego twórcy, a więc George’a A. Romero. Choć ta część nie jest aż tak chętnie zaliczana do filmowej klasyki, a schemat fabuły przypomina pierwszą odsłonę serii o zombie, to wydaje mi się, że ta produkcja jest znacznie bardziej przystępna dla współczesnego widza. Jest to film kolorowy, znacznie lepiej dopracowany technicznie i godny polecenia nie tylko dla fanów zombie.

Zombie Express

Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, w której przez zombie opanowany jest pociąg, a my obserwujemy zmagania pasażerów, których sytuacja jest z minuty na minutę coraz bardziej krytyczna. Jest to pierwszy azjatycki film w tym zestawieniu – i to czuć, ale w pozytywnym znaczeniu, ponieważ ów azjatycki sznyt doskonale komponuje się z tematyką żywych trupów.

Duma i uprzedzenie i zombie

Kojarzycie “Dumę i uprzedzenie”, a więc klasyczną powieść, na podstawie której powstał równie kultowy film? No to dodajcie do tego klimatu jeszcze zombie, a powstanie ta produkcja. Trochę straszna, trochę śmieszna, momentami nieco toporna, ale zdecydowanie nie można odmówić jej uroku, szczególnie kiedy obserwujemy historię miłosną, która trwa w trakcie pandemii żywych trupów. Kostiumowe filmy o zombie? Tego jeszcze nie grali.

Mecz zombie

A co powiecie na połączenie piłki nożnej oraz żywych trupów? Dla każdego coś dobrego. “Mecz zombie” to opowieść o meczu piłkarskim, który zamienia się w arenę walk przeciwko zombie. Jeśli chodzi o najciekawsze filmy o zombie, które poruszają przy okazji tematykę piłki nożnej, to ten film jest najlepszy. I to wcale nie dlatego, że jedyny. No, może trochę.

Scooby Doo: Na wyspie zombie

Na koniec wspomnimy o propozycji idealnej również dla młodszych odbiorców, którzy lubią się trochę bać, ale nie są gotowi na sceny rodem z gore. Ten film animowany o zombie będzie znakomitą odskocznią od flaków oraz lejącej się wszędzie krwi – znana nam już od dziesiątek lat ekipa detektywów rusza na tytułową wyspę i, klasycznie, musi rozwiązać pewną intrygującą zagadkę. Schemat, który bawi nas od bardzo dawna, jeśli chodzi o przygody Scooby Doo i spółki.

Zobacz także:

Horrorowe nowości na platformach streamingowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News