Complete the Painting: zapozuj z obrazem

Karateka, ktory dostał cios, jest ubrany w kimono i namalowany na rozowym tle tym razem został uzupełniony przez mezczyzne, ktory wydaje się go ratowac. Bóg wie, co oni tam robili.

Krótko o gruzińskim artyście, którego seria prac nie istnieję bez interpretacji, kreatywności i zaangażowania odbiorców.

Tezi Gabunia to artysta, który chyba miał już trochę dosyć tradycyjnego sposobu obcowania ze sztuką, polegającego na tym, że odwiedzając galerię, chodzimy od jednego dzieła do drugiego, zawieszając na moment oko. Z tego powodu, stworzył serię obrazów, które angażują odbiorcę.

Zadaniem odwiedzających jest uzupełnić obraz. Wtedy zyskuje on pełny wymiar. Efekt może być różny. Wszystko zależy od naszej interpretacji i kreatywności. Tezi Gabunia to artysta pochodzący z Tbilisi, który stworzył projekt oparty na przekonaniu, że sztuka to nie tylko kreatywność twórcy, ale i odbiorców. Szczególnie w erze rychło rozwijającej się technologii.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Sceny, które należy, a wręcz trzeba uzupełniać, zostawiam poniżej. I sam nie wiem, czy dobrze robię, czy niszczę cały urok tego projektu. W końcu nie chodzi o nim, aby patrzeć na sztukę, tylko żeby poniekąd się stać tym dziełem. No nic, spróbujcie nacieszyć oko.

Karateka, ktory odlatuje jakby dostal nokautujący cios został namalowany na rozowym tle przez Tezi Gabunia. Ubrany jest w kimono. Do zdjecia pozuje dziewczyna ubrana na czarno, ktora wymierzyła mu właśnie kopniaka godnego Jean Claude Van Damme'a. Obrazy Tezi Gabuni. Po lewej to reka przechylajaca butelkę z wylewającym się mlekiem. Uzupełniony został przez dziewczynę o czarnych włosach, ktora otwiera buzię i udaję, ze pije wylewajace sie mleko. Drugie zdjecie, to sytuacja analogiczna, tylko reka trzyma spaghetii na widelcu, a chlopak z dlugimi blond wlosami otwiera buzie jakby mial nadzieję zjeśc ten makaron. Obraz człowieka w garniturze, ktory stoi na białym tle, jest ubrany w garnitur i bierze udział w przeciaganiu liny. Uzupełniony jest przez ubranego na czarno bruneta. Obraz boksera czekajacego na walkę, uzupełniony przez dwa razy mniejsza dziewczynkę trzymająca gardę. Czarnoskory bokser namalowany jest na niebieskim tle. Dziewczynka ma na sobie jeansowa kurtkę, jasne spodnie i czarne włosy.

Tekst: Jakub Paciorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News