Elektronika, post-punk i melancholia. Fair Weather Friends zapowiadają album „Carte Blanche”

Czterech mężczyzn na białym tle uchwyconych od dołu

Mają charakterystyczne brzmienie, które pozwala im się odróżnić się od wielu innych w alternatywnym popie. Trudno określić to ramą jednego gatunku. Łączą elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie.

Przez kilka lat obecności na polskiej scenie Fair Weather Friends zyskali miano jednego z najciekawszych zespołów koncertowych. Szybko stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce – Open’er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie czy Spring Break. Wyjątkowo taneczne single zbliżały ich do sceny klubowej ale jednocześnie zachowali punkową energię. Znani są też z oryginalnych teledysków. Zawsze mieli też dobrą prasę. Nigdy jednak nie pisali piosenek po polsku. Do teraz.

Nie oszczędzają ani siebie, ani instrumentów – a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy – lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z 4 liderów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2 mini-albumy wydali własnym sumptemEclectic Pixels (2012), Hello Sunday (2016), jeden maxi-singiel w należącym do Kamp! labelu Brennnessel – Fly By (2013) a debiutancki album Hurricane Days ukazał się w 2014 roku.

Nowy album Carte Blanche jest esencją tego co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się polskie teksty co otwiera dla nich nowy rozdział. W 11 piosenkach nie ma miejsca na nudę a słowa wokalisty Michała Maślaka, dodają całości osobistego charakteru.

Album Fair Weather Friends Carte Blanche ukaże się 30 sierpnia 2019 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jako pierwszy z trzech singli ukazał się kilka dni temu utwór tytułowy – Carte Blanche. Singiel jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News