Elektroniczne brzmienia na ratunek winylom

save the vinyl

Elektroniczne brzmienia na ratunek winylom. Save the Vinyl z Ballantine’s True Music. Już w najbliższy piątek, 17 lipca, ośmiu najlepszych polskich DJów zagra na scenie Ballantine’s i Pop Up Radio. Usłyszycie cztery wyjątkowe sety w różnych gatunkach muzycznych.

Save the Vinyl

Wydarzenie pod nazwą Save the Vinyl to niesamowite doznania muzyczne z gatunku electro, house, italo-disco i techno tym razem skierowane szczególnie do fanów vinylowych płyt. Koncert dostępny jest dla wszystkich chętnych niezależnie od tego, gdzie obecnie przebywają – występy startują o 17:00 na profilu Ballantine’s na Facebooku.
Save the Vinyl to niezwykła kolaboracja Ballantine’s i pierwszego krakowskiego radia telewizyjnego Pop Up Radio w ramach znanej już akcji #TrueMusic. Tym razem marka łączy siły z krakowskim Pop Up Radio, by wesprzeć lokalnych DJów i oddanych kolekcjonerów płyt winylowych. W tym celu organizują wspólnie specjalny koncert, dzięki któremu artyści będą mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności szerokiej publiczności online, a za swoje wynagrodzenie „uratują” kolejne winyle – do swoich sklepów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Artyści

W trakcie wydarzenia wystąpi ośmiu artystów w czterech mixtape’ach B2B. Koncert Ballantine’s będzie pierwszym z cyklu imprez Save The Vinyl, dlatego przygotowano wyjątkowy line up, w składzie którego znaleźli się najlepsi polscy artyści sceny techno:

• Olivia – znana krakowskiej społeczności z imprez We are Radar, i DZUMA – reprezentant warszawskiej sceny klubowej, stojący na czele wytwórni Syntetyk.

• Daniel Drumz – DJ i producent z Krakowa. Zasłynął między innymi dzięki współpracy z Grammatikiem i Eldo, a dziś tworzy głównie brzmienia łączące house, soulfulowe disco i futurystyczną elektronikę. Swój set zagra wspólnie z DJ Eltronem, jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej muzyki tanecznej, współtwórcą duetu Seltron 400 oraz założycielem wytwórni Dom Trojga.

• Dtekk i Kinzo Chrome. Pierwszy z nich to członek kolektywu Technosoul, który w swoich utworach łączy m.in. styl electro i italo disco. Kinzo Chrome, który razem ze swoją siostrą tworzy kilkutysięczną kolekcję winyli Techno, Electro, Italo Disco i House.

View this post on Instagram

Gdy rozpoczynał się lockdown nikt nawet nie myślał, że mogą minąć jego trzy miesiące, a my wciąż nie będziemy wiedzieli na czym stoimy. Zniknął już wstępny szok, a przedłużająca się niepewność daje się nam już potężnie we znaki. Po miesiącach szalonych przygotowań, po zaledwie 16 odpalonych wydarzeniach musieliśmy wyłączyć nasz soundsystem i zamknąć drzwi. Wiemy, że Wam jest równie ciężko, ale to właśnie dzięki Waszemu poruszającemu wsparciu przetrwaliśmy do tej pory. Dziękujemy Wam bardzo! Starając się utrzymać kontakt i nie rezygnować z jakiejkolwiek formy współtworzenia czegoś wartościowego, zrealizowaliśmy serię streamów z naszego parkietu, przygotowaliśmy karty klubowe i #biletywsparcia wraz z @going.app . Pamiętajcie o nich – mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli je wykorzystać. Walka trwa. Ostatnio różnie bywało z siłami, ale nie przestaliśmy szykować Wam dalszego ciągu @fomoklub. Nasze plany wykraczają szeroko poza tworzenie dla Was lokalu z muzyką. FOMO to idea, FOMO to społeczność. Co więcej, FOMO ewoluuje. Obserwujemy rzeczywistość, trawimy myśli, wyciągamy wnioski, planujemy. Ostatnio trochę milczeliśmy, ale to nie znaczy, że gdzieś wcześniej padło już nasze ostatnie słowo. W najbliższym czasie damy Wam możliwość zdobycia symbolicznego kawałka klubu na własność, damy Wam szaloną energię i damy Wam powody do głębszych refleksji. Zaproponujemy Wam również limitowaną serię ubrań, która będzie zalążkiem naszej kolekcji. Wszystko to dlatego, że kontynuujemy naszą misję z wiarą, iż nadejdzie dzień, w którym otworzymy z uśmiechem drzwi. A zamykać będziemy je jedynie dlatego, że danej nocy wszyscy już się wytańczyli. Kotłuje się w nas dużo trudnych emocji. I tu z pomocą przychodzą nam nasi bliscy artyści – Krzysztof Kiziewicz @diskopolo oraz @adam_edemski , którzy zilustrowali je filmem.

A post shared by Jędrzej Dondziło (@dtekk1) on

• DJ Virtual Geisha – założycielka Pop Up Radio i twórczyni popularnego, krakowskiego cyklu imprez rips for the Lonely Hearted i DJ Feelaz, który od ponad 20 lat gromadzi tłumy w klubach i na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Save the Vinyl to kolejna inicjatywa marki Ballantine’s, skierowana do społeczności muzycznej. W trakcie globalnej pandemii we współpracy z Boiler Room zorganizowano cykl imprez online „Streaming from Isalonation”, który połączył DJów z całego świata z ich fanami, w tym również polski kolektyw „Brutaż”.

Line up imprezy (17.00-23.00)

Kinzo + Dtekk
Eltron + Daniel Drumz
Olivia + DZUMA
Geisha + Feelaz

Komentarze
Podaj dalej

Zapisz się do Newslettera