Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości

Dangiuz Leopoldo D'Angelo grafika futurystyczna Magazyn HIRO
Dangiuz, to włoski artysta wizualny, którego prace pokazują futurystyczne oblicze świata przyszłości. Naprawdę nazywa się Leopoldo D’Angelo. Poznajcie wykreowany przez niego świat przyszłości.
Dangiuz to jego pseudonim artystyczny. Naprawdę nazywa się Leopoldo D’Angelo i jest włoskim artystą wizualnym. Urodził się w 1995 roku w Turynie. Dangiuz tworzy grafiki cyfrowe 3D posługując się wyłącznie komputerem. Na jego styl artystyczny wpływają filmy science-fiction i cyberpunk, takie jak: Blade Runner, Ghost in the Shell, Altered Carbon. Artysta tworzy futurystyczne krajobrazy, pejzaże miast oraz postacie. Są to przedstawiciele przyszłości. Wyglądają jak ludzie i część z nich to przedstawiciele naszego gatunku, ale znajdziemy też humanoidalne roboty i cyborgi.
Leopoldo rozpoczął swoją zawodową przygodę z twórczością cyfrową w 2018 roku, ale już w szkole średniej rozwijał swój warsztat. Zdobył dyplom „IIS Bodoni-Paravia High School” w Turynie (Włochy) i od tego czasu pracuje jako grafik. Lubię dystopię, technologię i neony. Mam dużo tatuaży i piję dużo kawy – jak mówi o sobie Leopoldo. Słowo „Dangiuz” jest parodią jego nazwiska, i już od gimnazjum przylgnęło do niego i pozostało jako pseudonim artystyczny.

Sztuka nie zna granic. Zwłaszcza dzisiaj gdy wielu artystów działa globalnie, a ich pracownie zmieniły się w biura cyfrowych nomadów. W początkach 20 wieku futuryści pragnęli pokazać świat przyszłości, a wiele z ich fantastycznych na owe czasy wizji stało się naszą dzisiejszą rzeczywistością. Zapamiętajmy wizje, które prezentuje Dangiuz. Być może wzorem wielu futurystów, także jego obrazy staną się w przyszłości pejzażem naszego życia, lub życia przyszłych pokoleń.

Strona Dangiuz: dangiuz.com

Dangiuz grafika futuryzm
5 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 9 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 8 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 2 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 3 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 4 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 6 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 7 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości 1 Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości
Tekst: Redakcja HIRO
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News