Czy można „wymazać” swoją orientację? Film o kontrowersyjnej terapii leczenia homoseksualizmu

Chłopak siedzący z kobietą na łóżku

Zadajmy sobie jedno, podstawowe pytanie: czy upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się swojej seksualności można w ogóle nazwać terapią?

Film Wymazać siebie, na podstawie powieści o tym samym tytule miał światową premierę 1 września 2018 roku i jesteśmy zdania, że to jeden z tych filmów każdy powinien obejrzeć. To historia 19-letniego Jareda (Lucas Hedges), który pod naciskiem rodziców musiał poddać się terapii konwersyjnej, która w założeniach miała go wyleczyć z homoseksualizmu. Według nich, homoseksualizm to grzech ciężki i nałóg. To opowieść nie tylko o miłości i seksualności, ale przede wszystkim o dyskryminacji i obłudzie systemu terapeutycznego.

Film w reżyserii Joela Edgertona (Czerwona jaskółka, Wróg numer jeden) z Nicole Kidman i Russellem Crowe pojawił się właśnie na DVD i Blu-ray.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na początku tego roku publikowaliśmy także premierowy fragment powieści autorstwa Garrarda Conleya – możecie przeczytać go tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News