COVERS EP. Nowa epka duetu SZUM & FYKES

Doświadczeni producenci muzyczni, tworzący tandem SZUM & FYKES, budują most pomiędzy muzyką z poprzednich dekad, a nowoczesnymi brzmieniami. Ich najnowsza płyta ma szansę przypaść do gustu zarówno miłośnikom klasycznego rocka jak i fanom muzyki elektronicznej.

Premiera płyty COVERS EP odbyła się 19 marca. Jest to trzecie wydawnictwo duetu producentów Mariusza Szuplewskiego i Krzysztofa Fajksa, będące efektem ich długoletniej współpracy. Znajdziemy na nim cztery melodyjne covery znanych i cenionych hitów z dawnych lat, których wybór nie był przypadkowy. To właśnie muzyka The Cure, PJ Harvey, Björk i Prince’a miała wpływ na kształtowanie się gustu muzycznego Szuma i Fykes’a.

szum and fykes cover coversep COVERS EP. Nowa epka duetu SZUM & FYKES

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W tym muzycznym eksperymencie tandemowi towarzyszyła Daisy Kowalsky z zespołu Das Moon, Magda Pasierska z projektu Mapa i legenda warszawskiej sceny klubowej, Novika. Płyta jest już dostępna w serwisach streamingowych, więc sami możecie ocenić jak wypadło połączenie przeszłości z teraźniejszością.

Dla przyszłych i obecnych fanów producenckiego duetu mamy kolejne dobre wiadomości. W sieci pojawił się teledysk Love Bizarre nagrany wraz z Noviką. Artyści zapowiedzieli także drugi klip, tym razem do utworu Place Called Home.

Zobacz też: https://hiro.pl/10-utworow-o-ktorych-nie-wiedzieliscie-ze-sa-coverami/

10 utworów o których nie wiedzieliście, że są coverami

Tekst: Aleksandra Oleksiuk

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News