Cold waves by Porsche – surfing w Bałtyku – 3˚C 🏄🏄

To nie jest zabawa dla ciepłolubnych. W niedzielę, 5 marca na plaży we Władysławowie odbyły się największe zawody cold water surfingu w Polsce. Wydarzenie Cold waves by Porsche przyciągnęło nad polskie morze 40 zawodników z Polski i zagranicy oraz dziesiątki widzów, którzy na żywo mogli kibicować mistrzom surfingu.

Pierwsze zawody Cold waves by Porsche odbyły się na jednym z najsłynniejszych spotów surfingowych w Polsce, położonym u samej nasady Półwyspu Helskiego. To zdecydowanie nie jest zabawa dla ciepłolubnych. Surfing zimą w Polsce nie wygląda jak na Hawajach. Zawodnicy walczyli z falami o temperaturze 3˚C i silnym nurtem oraz zmiennym wiatrem. Ostatecznie zwyciężczynią kategorii Women Open z dużą przewagą została Alys Barton, a zwycięzcą Men Open Ian Fontaine.

Cold waves by Porsche – surfing zimą

Zawody zostały zainicjowane i zorganizowane przez markę Porsche, przyciągnęły na plażę we Władysławowie kibiców tego niezwykle wymagającego sportu, fotografów surfingu oraz lokalne media. Pierwszy etap konkursu w kategorii „Mężczyźni Otwarty” rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00, a zawody w kategorii „Kobiety Otwarty” wystartowały o godzinie 14:00. Surferzy rywalizowali w 15-minutowych etapach, w których brało udział po cztery osoby. Dwie osoby z najlepszymi wynikami z każdego etapu przechodziły do ćwierć- i półfinałów. W finale obu kategorii startowało czterech zawodników, którzy mieli 30 minut na złapanie jak najlepszych fal i zaprezentowanie swojego stylu. Konkurs oceniali trzej sędziowie certyfikowani przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Surfingu. Na plaży zgromadziło się dziesiątki widzów, fotografów surfingu oraz lokalne media.

„Napędzani marzeniami” kampania Prosche

Mimo ekstremalnych warunków do surfingu, samo wydarzenie odbyło się w niesamowitej atmosferze. Doskonała pogoda, słońce, w tle muzyka i szumiące fale, które po wielu tygodniach oczekiwań pozwoliły na rozegranie zawodów nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego dnia na start Cold waves by Porsche. powiedział Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce.

Jak napisał na swoim profilu na Instagramie Ian Fontaine, były to jedne z najbardziej szalonych i najlepiej zorganizowanych zawodów surfingowych, w których uczestniczył: Just won one of the craziest contest I have been too!!Such a sick set up for a northern contest, maybe the best one in Europe?!! Poland is taking good care of surfers.

Cold waves jest opowieścią o marzycielach, co dobrze przekazuje kampania Porsche Napędzani marzeniami z mistrzynią Polski w surfingu Karoliną Wolińską, która w zawodach zajęła 3 miejsce. Uzupełnieniem kampanii stały się zdjęcia z zawodów idealnie oddają klimat panujący na plaży i zmagania zawodników Oficjalnym samochodem mistrzostw był model Porsche Taycan, który można było zobaczyć na tle Bałtyku podczas Cold waves by Porsche.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ian Fontaine (@ianfontaine)

Zwycięzcy Cold waves by Porsche

Zwycięzcami zostali Alys Barton z Anglii i Ian Fontaine z Francji w kategoriach Women Open i Men Open, odpowiednio. Karolina Marczak i Karolina Wolińska z Polski zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.

Pula nagród wyniosła 12 tysięcy euro, a oficjalnym samochodem zawodów był Porsche Taycan. Zawody przyciągnęły 40 zawodników z Polski i zagranicy. Surferzy rywalizowali w 15-minutowych heatach, a sędziowie oceniali ich występy. Zawody odbyły się w niesamowitej atmosferze, a kampania „Napędzani marzeniami” marki Porsche została uzupełniona zdjęciami z zawodów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.coldwaves.pl oraz na profilu @coldwaves_byporsche na Instagramie.

Zobacz też: LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC – film o narciarstwie ekstremalnym

LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC – film o narciarstwie ekstremalnym

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News