Coachella to nie tylko muzyka: zobaczcie tegoroczne instalacje

Dwie instalacje artystyczne

Coachella Valley Music and Arts Festival to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na świecie, które łączy świat muzyki, sztuki i mody, przyciągając do Kalifornii corocznie kilkaset tysięcy osób. Festiwal, oprócz doznań muzycznych, oferuje mnóstwo atrakcji, m.in. rzeźby i instalacje artystyczne rozsiane po ogromnym terenie pustynnym. Pokazujemy, co można tam zobaczyć, poczuj się jak na Coachelli!

Etherea, Edoardo Tresoldi

Niezwykły, iluzyjny projekt przygotowany przez Edoardo Tresoldi, wygląda jak niewyraźny szkic ołówkiem na niebie. W rzeczywistości jest to druciana siatka, uformowana w trzy pawilony, przypominające katedrę. Włoski artysta słynie z realizacji realistycznych, przejrzystych rzeźb o formie architektonicznej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Siatka druciana uformowana w budowlę kościelną na tle nieba.

Spectra, Newsubstance

Spectra to zaprojektowana przez brytyjską grupę Newsubstance siedmiokondygnacyjna wieża ze spiralnymi schodami, na szczycie, której znajduje się punkt widokowy. W dzień, dzięki światłu słonecznemu tęczowa obudowa wieży daje niesamowite efekty kolorystyczne, w nocy zaś wieża rozświetla się tysiącami lampek. To idealne miejsce na odpoczynek pomiędzy koncertami.

Oszklona wieża w kolorach tęczy na tle nieba.

Supernova, Roberto Behar i Rosario Marquardt (R&R Studios)

Duże kolorowe kolce rozciągające się we wszystkie strony na kilkanaście metrów to Supernova, projekt argentyńskich artystów Roberto Behara i Rosario Marquardta. Monumentalna rzeźba w upalny dzień ma zapewniać uczestnikom koncertów zacienione miejsce, natomiast świecąca w nocy stanowi punkt orientacyjny spotkań.

Wielokolorowa gwiazda na trawie, w tle palmy.

Palm-3 World Station, Simón Vega

Do stworzenia instalacji, dla której inspiracją był sowiecki statek kosmiczny Mir, artysta Simón Vega użył elementów, które znalazł w slumsach w swojej ojczyźnie – Salwadorze. Wśród materiałów znajdują się blachy, anteny telewizyjne, sznurki na pranie, znaki drogowe, a sama konstrukcja mierzy około 45 metrów długości.

Forma przypominająca statek kosmiczny wykonana ze śmieci.

Display this Oasis, Katie Stout

Katie Stout zapragnęła zbudować na terenie Coachelli czteropiętrową fontannę. Ponieważ w klimacie pustynnym jest to jednak trudne do zrealizowania, amerykańska artystka postanowiła stworzyć wirtualną wersję wodospadu. Dzięki współpracy z cyfrowym studiem Simaxiom publiczność festiwalu może zobaczyć wodne atrakcje przy użyciu specjalnej Coachellowej aplikacji.

Kolorowe abstrakcyjne formy unoszące się nad ziemią na tle błękitnego nieba.

Lodestar, Randy Polumbo

Rzeźba autorstwa Randy Polumbo wygląda jak samolot zanurzony w teren festiwalowy. Brooklyński artysta kupił przez internet samolot wojenny, następnie skonstruował dodatkowo wieżę widokową i przyozdobił wszystko błyszczącymi kulami dyskotekowymi, ręcznie wykonanymi szklanymi kwiatami i metalicznymi płatkami, co razem tworzy niesamowitą, futurystyczną formę.

Błyszczący kadłub samolotu, kula dyskotekowa i szklana abstrakcyjna forma.

Tekst: Maja Lipiec

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News