Violet

Piętnastoletni Jessie i trauma, z którą musi sobie poradzić sam, to temat wchodzącego właśnie na polskie ekrany filmu Basa Devosa. Belgijsko-holenderska produkcja za pomocą oszczędnych środków opowiada pełną emocji historię.

Jessie to zwykły nastolatek z zupełnie przeciętnym życiem. Wolny czas spędza ze znajomymi, jeżdżąc na BMX-ie. Któregoś dnia jest świadkiem morderstwa swojego przyjaciela, Jonasa. Właśnie to traumatyczne doświadczenie, a raczej jego przepracowanie, stanie się głównym tematem filmu. Chłopak, otoczony zarówno rodzicami, jak i pozostałymi kolegami, niespodziewany i ciężki bagaż dźwigać musi jednak w pojedynkę.

Bas Devos, dla którego „Violet” jest pełnometrażowym debiutem, nakręcił obraz niemal pozbawiony dialogów. Losy bohaterów prezentuje za pomocą sugestywnych ujęć, kolorów i dźwięków, choć największą i najbardziej dramatyczną rolę odgrywa tu cisza. Intymny sposób artystycznego przekazu Devosa doczekał się nominacji do Konkursu Debiutów Reżyserskich.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Od 27.03. film będzie można zobaczyć w polskich kinach. Na naszym fanpage macie szanse zgarnąć wejściówki!

Violet - fot. Nicolas Karakatsanis (1) Violet - fot. Nicolas Karakatsanis (2) Violet - fot. Nicolas Karakatsanis (3) Violet - fot. Nicolas Karakatsanis (4)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News