Co w dzisiejszych czasach oznacza „bycie sexy”?

Nogi dziewczyny ubrane w pończochy i krótką czarną koronkową sukienke

Chcę wyglądać seksi. To zdanie kotłuje się w głowach większości kobiet na świecie. Obcisłe mini sukienki? Szpilki? Czerwone usta? Co tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest seksi? Co właściwie oznacza stwierdzenie być seksi?

W internecie możemy zobaczyć niemalże wszystko. Większość mediów wbija nam do głowy wyzywający styl nie tylko ubioru, ale także życia czy wypowiedzi. W filmach bardzo często promowane jest ordynarne słownictwo. W teledyskach widzimy niemal nagie tancerki, poruszające się w niedwuznaczny sposób. Niektóre kreacje prezentowane przez projektantów mody są na granicy dobrego smaku.

Gdzie jest granica? Czy bycie seksi sprowadza się tylko i wyłącznie do wyglądu i zachowania? Co w dzisiejszych czasach znaczy być seksi? Na to pytania odpowiada nam czwórka influencerów – Zuzannę Bartoszek, Belę Komoszyńską, Natalię Ptak i Mateusza Suda.

Zuzanna Bartoszek (poetka, tancerka, performerka)

Portret lysej, bladej dzieczyny bez brwi i rzes, pomalowane na czerwono usta, na glowie ma czarny skorzany beret, ubrana w czarny tshirt, palcami trzyma nos i pokazuje znak szatana w tle odbija sie jej tylne odbicie w lustrze

Bycie seksi jest trudne w każdych czasach, bo w każdych czasach ludzie męczą się z przejawami entropii takimi jak starość i choroby. Nawet jak jest się młodym i zdrowym, to trzeba się prostować, a podczas seksu mieć pupę wysoko a głowę nisko. W dodatku niektórzy są z urodzenia brzydcy i z tym niewiele da się zrobić. Dzięki Bogu powstała chirurgia plastyczna.

Bela Komoszyńska (piosenkarka, autorka tekstów w zespole Sorry Boys)

Czarobiale zdjecie portret. Dlugowlosa kobieta w kapeluszku z okraglym radem stoi bokiem i patrzy w obiektyw. Ubrana w czarna sukienke w tle widzimy blok

Należę do tej części populacji, która uznaje mózg za najbardziej seksowną część ludzkiego ciała. Mózg, a ściślej biorąc, osobowość. Pociągający jest indywidualizm, siła charakteru, energia życiowa. Ludzie seksowni są uwielbiani przez kobiety i mężczyzn, starców i dzieci. Kiedy wchodzą do pomieszczenia, roztaczają wyjątkową, magnetyczną aurę. Bycie seksi to też posiadanie tajemnicy – osobowości seksowne są wielowymiarowe, niejednoznaczne i intrygujące. Chopin był seksy pomimo swojej gruźlicy, Frida Kahlo pomimo częściowej niepełnosprawności, Tilda Swinton pomimo nieoczywistej urody. Sex appeal ma źródło we wnętrzu.

Natalia Ptak (piosenkarka, autorka tekstów, Ptakova, SOXSO)

Czarno biale zdjecie dziewczyny do pasa ubranej w czara marynarke czarne spodnie i czarmy tshirt blond wlosy siegaja jejdo ramion osoba stoi profilem oparta o sciane z desek w tle widzimy drzewa

Dla mnie bycie seksy to przede wszystkim bycie pewnym siebie. To także dbanie o siebie wewnętrznie i zewnętrznie. To świadomość swoich wartości i docenianie ich.

Mateusz Suda (malarz, grafik, ilustrator)

Mezczyzna w rozpietej bialek koszuli ukazujacy umiesniona piers, ma brode i was, zamyslony patrzy w prawa strone

Byciem sexy można się urodzić bądź to nabyć. Wszystko zależy od naszej psychiki i przeżyć. Osobiście potrzebowałem do tego czasu, aby zaakceptować swoje zalety i zrozumieć, że rzeczy, które mi ciągle przeszkadzają, w oczach innych są sexy. Można być seksi na wiele sposób: inteligencja, wizualnie, a kiedy jedno i drugie idzie w parze to wtedy efekt murowany.

Tekst: Kasia Tilda Frank

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News