Beyonce wypuściła utwór „Spirit”. To nie jedyna niespodzianka dla fanów „Króla Lwa”

Podwójny portret kobiety i lwicy na jednym zdjęciu

To jedyny nowy utwór, który pojawi się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej w remake’u jednego z najbardziej popularnych filmów animowanych w historii kina.

Queen B jednak szykuje dla nas więcej niespodzianek. Artystka w oryginalnej wersji językowej Króla Lwa udzieliła swojego głosu Nali. Drugą ciekawostką jest fakt, że została producentką specjalnego albumu powiązanego z nadchodzącym filmem. The Lion King: The Gift to oddanie czci historii, którą znamy z legendarnej animacji. Krążek ukaże się 19 lipca, w tym samym dniu co polska premiera kinowa hitu w reżyserii Jona Favreau.

Beyonce wzięła na swoje barki przygotowanie artystyczne całego albumu. Razem z plejadą artystów rysuje przed słuchaczami afrykańskie krajobrazy, a jako kurator płyty tłumaczy – To jest dźwiękowe kino. To nowe doświadczenie w opowiadaniu historii. Chciałam zrobić coś więcej niż znalezienie kolekcji piosenek inspirowanych „Królem Lwem”. To mieszanka gatunków i kolaboracji, która nie skupia się na jednym brzmieniu. Jest zainspirowana R&B, Popem, Hip-hopem i Afro Beatem.

Podczas wybierania muzyków, którzy mają pojawić się na płycie, bardzo ważnym czynnikiem było dla niej przywiązanie do historii znanej z oryginalnego filmu.

Chciałam wysłać wszystkich w samodzielną podróż, tak by poczuli tę historię. Każda piosenka jest napisana w sposób odnoszący się do fabuły animacji, ale chciałam dać słuchaczowi możliwość wykreowania własnego świata. Było to dla mnie bardzo ważne, żeby nie tylko współpracować z najlepszymi wokalistami i instrumentalistami, ale także z najlepszymi afrykańskimi producentami. To autentyczność i miłość były tu najważniejsze – dodaje B.

Kto wystąpi na najnowszej płycie Beyonce? O tym przekonamy się już niedługo.

Rate this post