BEMY w nowym utworze zabierają nas na wyspę syren. Zobaczcie teledysk do singla „Mr. Brown”

Dwóch chłopaków leżących na ziemi

BEMY to eklektyczna, polsko-francuska mieszanka różnych stylów i osobowości. Dawno o nich nie słyszeliście? Spokojnie! BEMY wracają ze zdwojoną siłą!

Małe wprowadzenie dla tych, którzy być może o zespole BEMY nie słyszeli – chociaż, nie wiemy, jak to możliwe! Pierwszy z dwóch liderów grupy, starszy brat, to Elie Rosinski, perkusista nocą, za dnia zaś tekściarz i autor piosenek. Uwielbia intensywne, pełne koloru dźwięki i teatralny wokal z przymrużeniem oka; zakochany we French Touch, łatwo jednak daje się w pracy porwać bitowi disco i wpadającym w ucho melodiom. Po przeciwnej stronie muzycznej sceny króluje młodszy brat, Mattia Rosinski. Wokalista i gitarzysta, zainspirowany wokalem soulowym, umiejętnie łączy pełen emocji śpiew z energicznym, scenicznym ruchem.

Muzyczna pasja zaprowadziła ich do Wielkiej Brytanii, do szkoły ACM. Grali tam z grupami takimi jak Two door cinema club, spotkali także niemało gwiazd (przez chwilę wynajmowali dom wspólnie z Ed’em Sheeranem). Po studiach na ACM dostali propozycję wzięcia udziału w polskiej edycji Must Be the Music, gdzie zajęli drugie miejsce. Tak też rozpoczęła się ich polska przygoda. Z rosnącą popularnościa, wydali swój pierwszy album Grizzlin, nominowany do nagrody Fryderyk (2017). Ich singiel zatytułowany Oxygen zajmujący wysokie pozycje w rankingach w lecie 2016 roku, zyskał sobie covery muzyków takich jak LP i Ed Sheeran.

Grali na festiwalu Woodstock przed 30 000 osób, na festiwalu Sziget na Węgrzech, otwierali koncerty: Maroon 5 w Krakowie, Eda Sheerana w Warszawie (dwukrotnie) i w Bordeaux, nie wspominając o Nothing but thieves, Jake Bugg i innych… Ich support dla Eda Sheera’a w Bordeaux spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mediów i publiczności francuskiej.

Teraz, BEMY wracają z nowym singlem i teledyskiem – Mr. Brown. Singiel jest zapowiedzią nowego materiału, którym tym razem będzie dedykowany także publiczności francuskiej i międzynarodowej. Folkowo-popwe brzmienie może zaskoczyć fanów zespołu!

Klip jest luźną interpretacją eposu Homera Odyseja, a w zasadzie fragmentu o podróży Odyseusza do domu która prowadzi go do wyspy syren. Syreny, pięknie śpiewając, przyciągają do siebie żeglarzy, którzy zasłuchani kierują statki na skały. Kuszące syreny stały się archetypem w kulturze i doczekały się wielu interpretacji w sztuce i popkulturze – mówi zespół.

Za produkcję utworu odpowiada Bogdan Kondracki, natomiast reżyserią klipu zajął się Łukasz Gutt – znany z takich produkcji, jak The Tunnel, Serce Miłości, czy Kamerdyner.

5/5 - (1 vote)