BEMY w nowym utworze zabierają nas na wyspę syren. Zobaczcie teledysk do singla „Mr. Brown”

Dwóch chłopaków leżących na ziemi

BEMY to eklektyczna, polsko-francuska mieszanka różnych stylów i osobowości. Dawno o nich nie słyszeliście? Spokojnie! BEMY wracają ze zdwojoną siłą!

Małe wprowadzenie dla tych, którzy być może o zespole BEMY nie słyszeli – chociaż, nie wiemy, jak to możliwe! Pierwszy z dwóch liderów grupy, starszy brat, to Elie Rosinski, perkusista nocą, za dnia zaś tekściarz i autor piosenek. Uwielbia intensywne, pełne koloru dźwięki i teatralny wokal z przymrużeniem oka; zakochany we French Touch, łatwo jednak daje się w pracy porwać bitowi disco i wpadającym w ucho melodiom. Po przeciwnej stronie muzycznej sceny króluje młodszy brat, Mattia Rosinski. Wokalista i gitarzysta, zainspirowany wokalem soulowym, umiejętnie łączy pełen emocji śpiew z energicznym, scenicznym ruchem.

Muzyczna pasja zaprowadziła ich do Wielkiej Brytanii, do szkoły ACM. Grali tam z grupami takimi jak Two door cinema club, spotkali także niemało gwiazd (przez chwilę wynajmowali dom wspólnie z Ed’em Sheeranem). Po studiach na ACM dostali propozycję wzięcia udziału w polskiej edycji Must Be the Music, gdzie zajęli drugie miejsce. Tak też rozpoczęła się ich polska przygoda. Z rosnącą popularnościa, wydali swój pierwszy album Grizzlin, nominowany do nagrody Fryderyk (2017). Ich singiel zatytułowany Oxygen zajmujący wysokie pozycje w rankingach w lecie 2016 roku, zyskał sobie covery muzyków takich jak LP i Ed Sheeran.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Grali na festiwalu Woodstock przed 30 000 osób, na festiwalu Sziget na Węgrzech, otwierali koncerty: Maroon 5 w Krakowie, Eda Sheerana w Warszawie (dwukrotnie) i w Bordeaux, nie wspominając o Nothing but thieves, Jake Bugg i innych… Ich support dla Eda Sheera’a w Bordeaux spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mediów i publiczności francuskiej.

Teraz, BEMY wracają z nowym singlem i teledyskiem – Mr. Brown. Singiel jest zapowiedzią nowego materiału, którym tym razem będzie dedykowany także publiczności francuskiej i międzynarodowej. Folkowo-popwe brzmienie może zaskoczyć fanów zespołu!

Klip jest luźną interpretacją eposu Homera Odyseja, a w zasadzie fragmentu o podróży Odyseusza do domu która prowadzi go do wyspy syren. Syreny, pięknie śpiewając, przyciągają do siebie żeglarzy, którzy zasłuchani kierują statki na skały. Kuszące syreny stały się archetypem w kulturze i doczekały się wielu interpretacji w sztuce i popkulturze – mówi zespół.

Za produkcję utworu odpowiada Bogdan Kondracki, natomiast reżyserią klipu zajął się Łukasz Gutt – znany z takich produkcji, jak The Tunnel, Serce Miłości, czy Kamerdyner.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News