Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

koncert

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o ekologii, ochronie środowiska to przepis na tegoroczny Olsztyn Green Festival. Przewidziano także warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo aktywności dla całej rodziny. Od 12 do 14 sierpnia, muzyka na nowo połączy się ze zrównoważonym stylem życia  w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” w Olsztynie na plażach nad samym jeziorem!

Olsztyn Green Festival 2022 – program

Kogo zobaczymy na scenie?! Między innymi – Ralpha Kamińskiego, Kasię Lins, Kult i Marię Peszek. To dzięki nim, usłyszymy brzmienia muzyki alternatywnej, popowej, hip-hopowej i elektronicznej. Odbędą się także spotkania z artystami, goście będą mieli dostęp do wielu aktywności na świeżym powietrzu, a w strefie „Jemy i pijemy”, znajdą topowe food trucki i fashion trucki. Już w strefie gastro będzie można poczuć ekologiczny klimat – plastik zastąpią naczynia biodegradowalne i wielorazowe kubki. Wydzielony zostanie także specjalny parking dla rowerów.

Olsztyn Green Festival 2022 a ekologia

Tak jak wspomnieliśmy, kluczem festiwalu jest jednak jego ekologiczny wymiar. Specjalnie przygotowana strefa „Ekoaktywności dla małych i dużych” będzie miejscem warsztatów, spotkań z eko-aktywistami i naukowcami. Zaplanowano kreatywne warsztaty plastyczne Fundacji „W Krajobrazie”, a także strefę Lasów Państwowych, gdzie Nadleśnictwo Kudypy przeprowadzi warsztaty m.in. z rozpoznawania gatunków drzew oraz strefę Państwowej Akademii Nauk. To właśnie ona zaprosi na warsztaty i interaktywną grę z segregacji materiałów do pakowania żywności. Oprócz nich, przygotowano także strefę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdzie dowiemy się  tym, jak oszczędzać ciepło, obniżyć rachunki za prąd oraz żyć w bardziej zrównoważony sposób. W strefie „EKO spotkań z Dobrą Energią” odbędą się rozmowy, m.in. z prof. Szymonem Malinowskim i Izabelą Sałamachą, Margaret, Pauliną Górską, Ewą Bińczyk czy Krzysztofem Witkowskim.

Dla najmłodszych zorganizowano dodatkowe atrakcje, jak siedzenie za kółkiem śmieciarki Remondis (nie zaprzeczamy, że sami byśmy chętnie zobaczyli jak wygląda to wszystko od środka) czy warsztaty w strefie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Olsztyn Green Festival 2022 – Posadź NAŁ drzewo

Ciekawą akcją jest także ,,Posadż NAŁ drzewo”, współorganizowana z Nałęczowianką i R4Polska. W ramach tego, od 27 lipca do 16 września br. W ośrodku rekreacyjno-sportowym „Ukiel”, zainteresowani mogą znaleźć specjalny recyklomat. Dzięki wrzuceniu plastikowych butelek PET lub puszek, można otrzymać karnety na festiwal (obecna edycja – do 11.08 za 50 butelek i przyszłoroczna, od 12 sierpnia do 16 września za 100 butelek).

recyklomat
źródło: materiały prasowe

Głównym celem akcji jest lokalne sadzenie drzewZa każde 100 zebranych butelek, organizatorzy zasadzą drzewo, niwelując tym samym ślad węglowy w Olsztynie.

Bilety są jeszcze dostępne na platformie ebilet.pl oraz goingapp.pl

 

Zobacz też: Rzeszów Festival 2022 – spotkanie muzyki i światła

Rzeszów Festival 2022 – spotkanie muzyki i światła

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News