BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

Bape x Minions

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma już wcześniej nawiązywała liczne współprace z wytwórniami filmów animowanych. Jednak tym razem BAPE sięga po kolaborację z najnowszym hitem produkcji Ilumination Entertainment – „Minionki: Wejście Gru”. Sprawdź i sam oceń kolekcję BAPE x Minions. 

BAPE – historia marki

BAPE, A Bathing Ape, jest japońską marką streetwearową, założoną w 1993 roku przez Tomoaki Nagao (Nigo). Marka BAPE produkuje modele nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Dodatkowo, nawiązuje współprace z kultowymi bajkami takimi jak: Spongebob Kanciastoporty, Hello Kitty; filmami produkcji Disney czy bohaterami komiksów Marvel.

Koszulka Bape x Minions
T-shirt Bape x Minions / instagram.com/bape_japan

BAPE – nazwa firmy

Nazwa BAPE jest nawiązaniem do filmu „Planet of the apes” z 1968 roku i odnosi się do „A Bathing Ape in Lukewarm Water”, czyli małpy człekokształtnej kąpiącej się w letniej wodzie. Kąpiele w gorącej wodzie są bardzo popularnym rytuałem w japońskiej kulturze. Jednak Nigo sugeruje, że osoba kąpała się tak długo, że woda stała się zimna. Jest to ironiczne odwołanie do rozpieszczonego młodego pokolenia, do którego skierowane są produkty marki.

BapexMinions logo hiro BAPE x Minions - Minionki: wejście w streetwear
Logo A Bathing Ape x Minions / instagram.com/bape_japan

Premiera filmu „Minionki: Wejście Gru”

1 lipca miała miejsce premiera czwartej części z serii Minionki pod tytułem „Minionki: Wejście Gru”. Wywołała ona szał nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży. Opowiada historię, która miała miejsce przed pozostałymi filmami z serii. Fabuła skupia się na dzieciństwie Gru oraz roli minionków w jego karierze złoczyńcy.

Kolaboracja z BAPE to nie pierwsza streetwearowa kolekcja z serii Minionki. W 2017 roku PUMA wydała linię ubrań promującą premierę filmu „Gru, Dru i Minionki” – trzeciej części z serii Minionki.

BAPE x Minions – sklepy i dostępność

W limitowanej kolaboracji BAPE x Minions pojawiają się klasyczne T-shirty, czapki oraz słynne bluzy „Shark head”, jednakże w nowej odsłonie. Produkty BAPE x Minions są dostępne stacjonarnie w sklepach BAPE oraz na stronie internetowej:

Bluza Shark Head BapexMinions
Bluzy „Shark head” z kolekcji BAPE x Minions / instagram.com/bapekids_japan
T-shirt BAPE x Minions
T-shirt BAPE x Minions / instagram.com/bape_japan
Czapki z daszkiem BAPE x Minions
Czapki z daszkiem BAPE x Minions/ instagram.com/bapekids_japan

Autor: Julia Danieluk 

Zobacz też: Fenomen 2005 Warsaw

Fenomen 2005 Warsaw

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News