Aplikacja GauGAN zamienia proste szkice w hiperrealistyczne krajobrazy

Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz

Firma NVIDIA wprowadza na rynek oprogramowanie GauGAN, nazwane na cześć słynnego impresjonisty. Dzięki niej, szkice rodem z Painta w kilka chwil zamienią się w piękne krajobrazy.

Jesteście jedną z tych osób, której prace na lekcjach plastyki nie budziły zachwytu, a Wasz talent zatrzymał się na poziomie przedszkolnym? W takim razie aplikacja GauGAN spełni Wasze marzenia o byciu wspaniałym artystą. Wykorzystując sztuczną inteligencję, aplikacja szybko zamienia szkic na miarę 5-latka w realistyczny obraz.


Chociaż technologia brzmi jak narzędzie do naprawdę dobrej zabawy, naukowcy twierdzą, że będzie przydatne także w wielu dziedzinach twórczych. Należy dodać, że sztuczna inteligencja nie posiada pełnego zrozumienia świata fizycznego, a aplikacja generuje realistyczne obrazy dzięki dwuczęściowemu systemowi — generatorowi i dyskryminatorowi.

Generator tworzy obraz, a następnie przekazuje go do dyskryminatora, którego sztuczna inteligencja została przeszkolona na rzeczywistych obrazach. Przykład: Dyskryminator wie, że stawy i zbiorniki wodne odbijają światło, więc wysyła tę informację do generatora, by ten uzyskał bardziej realistyczny obraz.

Oprócz tego, w procesie tworzenia obrazu ma udział także sam twórca pierwotnego szkicu. Aplikacja pozwala dodawać filtry, zmieniać oświetlenie obrazu, czy wklejać tekstury.

Zobaczcie sami na przykładach poniżej!

Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz 6 5c91ed5e813bc 700 Aplikacja GauGAN zamienia proste szkice w hiperrealistyczne krajobrazy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News