Aplikacja GauGAN zamienia proste szkice w hiperrealistyczne krajobrazy

Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz

Firma NVIDIA wprowadza na rynek oprogramowanie GauGAN, nazwane na cześć słynnego impresjonisty. Dzięki niej, szkice rodem z Painta w kilka chwil zamienią się w piękne krajobrazy.

Jesteście jedną z tych osób, której prace na lekcjach plastyki nie budziły zachwytu, a Wasz talent zatrzymał się na poziomie przedszkolnym? W takim razie aplikacja GauGAN spełni Wasze marzenia o byciu wspaniałym artystą. Wykorzystując sztuczną inteligencję, aplikacja szybko zamienia szkic na miarę 5-latka w realistyczny obraz.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chociaż technologia brzmi jak narzędzie do naprawdę dobrej zabawy, naukowcy twierdzą, że będzie przydatne także w wielu dziedzinach twórczych. Należy dodać, że sztuczna inteligencja nie posiada pełnego zrozumienia świata fizycznego, a aplikacja generuje realistyczne obrazy dzięki dwuczęściowemu systemowi — generatorowi i dyskryminatorowi.

Generator tworzy obraz, a następnie przekazuje go do dyskryminatora, którego sztuczna inteligencja została przeszkolona na rzeczywistych obrazach. Przykład: Dyskryminator wie, że stawy i zbiorniki wodne odbijają światło, więc wysyła tę informację do generatora, by ten uzyskał bardziej realistyczny obraz.

Oprócz tego, w procesie tworzenia obrazu ma udział także sam twórca pierwotnego szkicu. Aplikacja pozwala dodawać filtry, zmieniać oświetlenie obrazu, czy wklejać tekstury.

Zobaczcie sami na przykładach poniżej!

Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz Prosty szkic i hiperrealistyczny obraz 6 5c91ed5e813bc 700 Aplikacja GauGAN zamienia proste szkice w hiperrealistyczne krajobrazy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News