Anonymous ostrzega Elona Muska

Grupa Anonymous ostrzega Elona Muska. „Oczekuj nas” mówią Anonymous w filmie, w którym oskarżają miliardera i CEO Tesli i SpaceX o rujnowanie życia wielu ludzi poprzez manipulowanie rynkami kryptowalut.

Musk wyrósł na gwiazdę popkultury przez swoje spektakularne działania związane z elektrycznymi samochodami i podbojem kosmosu. Dla wielu jest zbawcą świata i tym, który przenosi nas w świetlaną przyszłość. Jednak Anonymous nazywają go „bogatym kolesiem, który desperacko pragnie zwrócić na siebie uwagę”.

Jest wiele firm, które pracują nad podbojem kosmosu jednak to Musk jest tym na którego zwrócone są wszystkie oczy. To za sprawą jego aktywności w mediach społecznościowych.

Hakerzy z Anonymous twierdzą, że Musk cierpi na przerost ego oraz „kompleks mesjasza”, który powoduje, że ciągle stara się zwracać na siebie uwagę. Wytykają mu też, że jego działalność biznesowa jest często szkodliwa.

„Jest to oczywistym dla dzieci pracujących w twoich zagranicznych kopalniach litu, które niszczą też lokalne środowisko. Musisz być otwarty w kwestii swojej chęci do organizowania zamachów stanu mających na celu ustanawianie dyktatorów w miejscach, gdzie wydobywa się twoje toksyczne produkty. Przedwcześnie ukoronowałeś się „Imperatorem Marsa”, miejsca, gdzie chcesz wysyłać ludzi na śmierć” – stwierdzili hakerzy z Anonymous.

Musk w social mediach

Przy pomocy kilku słów, memów i emotikonów Musk wpływa na wartość kryptowalut. Gwałtownie wzrastają i spadają ich kursy. Jego żartobliwe poparcie dla dogecoinów, a ostatnio otrzeźwiające twierdzenia o obawach o bitcoin wpływ na kursy i realne majątki inwestorów. Ludzie tracą majątki dlatego, że Musk ma potrzebę bycia zauważonym. Musk wrzuca ten tweet, a kurs Bitcoina natychmiast spada. Ta nadpobudliwość w socialach przypomina trochę byłego prezydenta USA. Lapidarnie i zabawnie. To nic, że wywołuje to zamieszanie. Grunt, żeby o nim mówiono. Ten tweet spowodował spadek wartości Bitcoina o 7%…

Ostrzeżenie Anonymous

Anonymous twierdzą, że ​​nieprzewidywalne publiczne wypowiedzi Muska na temat kryptowalut „wykazują wyraźne lekceważenie dla przeciętnej osoby pracującej”.

Sugerując, że Musk „cieszył się świetną reputacją w klasie miliarderów”, odwołując się do pragnienia wielu ludzi, by żyć w świecie z samochodami elektrycznymi i eksploracją kosmosu, odziany w maskę Guy’a Fawkes’a aktywista opisał go jako jedynego dyrektora generalnego firmy, który „zdobył kultową sławę dzięki trollowaniu świata w mediach społecznościowych”.

Starlink nad Polską. Koniec ery czystego nieba

Naukowcy alarmują, że na skutek wystrzeliwania wciąż nowych satelitów przez firmę Muska obserwacja nieba przy użyciu najlepszych obserwatoriów wkrótce stanie się niemożliwa ze względu na zaśmiecenie orbity elementami odbijającymi światło.

Obecnie w projekcie Starlink wystrzelono już około 1000 satelitów. Do końca 2027 roku ma ich być około 12 000, choć są również informacje, że całość ma zostać uzupełniona o kolejne 30 000 satelitów. Są umieszczane na kilku wysokościach: 340 km, 550 km, 1200 km. Pierwsze są umieszczane na wysokości 550 i ma ich być 1584. Ich celem jest dostarczenie internetu w każde miejsce na globie. Satelity mają same omijać ewentualne przeszkody bez kontroli z ziemi oraz ulegać samounicestwienie… Po 5 latach używania satelity będą same obniżały lot by ulec spaleniu w atmosferze. Na ich miejsce będą wystrzeliwane nowe egzemplarze.

Jedno jest pewne. Jeżeli widzieliście „pociąg satelitów” Starlink na nocnym niebie, to wiecie, że od teraz patrzenie w gwiazdy nocą będzie polegać nie na odnajdywaniu konstelacji lecz na liczeniu poruszających się obiektów na robicie. Romantycy do domu… Chociaż nie. Są już chętni do emisji reklam na niebie.

Jak coś brzmi strasznie to odreagujmy to humorem. Okazuje się przy okazji, że prekursorami emisji reklam na księżycu byli Polacy. Sprawdźcie odcinek programu Łyżka Czyli Chilli sprzed 14 lat.

Zobacz wszystkie aktywne satelity online

Na tej stronie możecie zobaczyć na żywo wszystkie satelity. Jak widzicie na screenach z tej strony, jest ich więcej niż bylibyśmy skłonni przypuszczać. Do tego należy dodać 12000 Starlinków oraz obiekty pozostałych firm, na przykład Facebooka, które również planują podbój orbity.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News