Ambientowa elektronika prosto z wulkanicznej wyspy. Poznajcie Lavię Hart.

Lavia Hart

Lavia Hart to nowa postać na polskiej scenie młodego pokolenia songwriterek. Artystka niedawno wydała singiel, którego efemeryczny klimat dusznej, mglistej i niebezpiecznej przyrody odzwierciedla to, w jakich okolicznościach powstawały kompozycje debiutanckiego albumu. 

Muzyka Lavi Hart to wycieczka na maleńką włoską wyspę, prosto do podnóża najbardziej aktywnego wulkanu w Europie. Nie znajdziemy w niej jednak latynoskich, symetrycznych dźwięków i kastanietów. Projekt Lavia Hart to połączenie subtelnej elektroniki z ambientowym brzmieniem, dopełniony eksperymentalnymi detalami.

Włoski background to przede wszystkim niepowtarzalna natura, która jest motywem przewodnim tego projektu. Maleńka wyspa o wulkanicznym charakterze nadała ton i kierunek kompozycjom artystki. Utwory, które tam powstały to muzyczne świadectwo samotnych wędrówek po wioskach wyspy Stromboli, pokora wobec sił natury i próba ich muzycznej interpretacji w nienachalnym ambientowym kształcie.

Kim jest Lavia Hart?

Artystkę od dziecka hipnotyzowała muzyka eksperymentalna, której odcieni szukała sama, na wczesnym etapie swojej kariery. Kolejne fascynacje prowadziły ją od soft-noisowego duetu „Morgaine Fay” do bardziej popowo-synth’owych brzmień. Kolejną ścieżką, którą obrała było dołączenie do zespołu „Perfect Son”, w którym odpowiada z klawisze i back wocal. Projekt Lavia Hart to esencja wszystkich muzycznych doświadczeń osadzonych w naturze i kobiecości. 

Singiel „Nocturnal Afterglow”, który ukazał się u schyłku tegorocznej zimy jest już gotowy do odsłuchu, zwiastując kolejnym wulkaniczno-ambientowym historiom.

Tekst: Iga Woytynowska

Zobacz też:

Oxford Drama. Polski duet zachwycił lidera Black Flag

Rate this post