Categories: ciekawostkimodamuzyka

Alexander Wang we współpracy z The Weeknd

Alexandra Wanga, amerykańskiego projektanta mody, zawsze inspirowała muzyka i popkultura. Ostatnio we współpracy z kanadyjskim wokalistą The Weeknd stworzył nową kolekcję.

Z początku cała sprawa była osnuta tajemnicą. Wang jedynie rozbudził ciekawość fanów krótką notką na Twitterze: ,,#WangXO czekajcie na dalsze informacje”.

To nie jest pierwszy raz, kiedy The Weekend współpracuje z Wangiem. We wrześniu artysta stworzył limitowaną kolekcję z okazji 10. urodzin marki. Projekt został stworzony wraz z portalem DoSomething.org, a połowa zysków wsparła ważne kampanie społeczne. Serię koszulek i bluz z hasłem ,,Do something” reklamowali artyści, którzy według Alexandra Wanga wywarli pozytywny wpływ na młodych ludzi. Miało to na celu podniesienie świadomości w zakresie problemów społecznych. Sesja wizerunkowa składała się z 38 portretów gwiazd, a jedną z nich był właśnie The Weeknd. To nie koniec aktywnej działalności muzyka. Artysta nawiązał również współpracę z marką PAX, która wyprodukowała vaporizery grające podczas palenia przebój ,,The Hills”.

W trakcie swojej aktualnej trasy koncertowej „Beauty Behind Madness” , The Weeknd będzie miał na sobie wyłącznie ubrania z kolekcji Alexandra Wanga Menswear i WANGXO. Druga z nich to kapsułkowa kolekcja limitowana, stworzona przez piosenkarza i projektanta. Wszystkie koszulki, bluzy i buty zostały zainspirowanetekstami piosenek i grafikami ,,XO”, wytwórni płytowej założonej przez samego The Weeknd.

Ubrania już pod koniec listopada będą dostępne w sklepie internetowym Alexandra Wanga.

tekst | Agata Wojciechowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago