Głodówka przeciw cierpieniu zwierząt #AFOTS

fot. ciwf.pl

Każdego dnia miliony zwierząt cierpi podczas transportu do rzeźni. W ostatnich dniach życia kompletnie nikt o nie nie dba. Jadą w ścisku, w brudzie, w mrozie lub upale, głodne i ze strachem w oczach. Temu okrutnemu traktowaniu przeciwstawiają się przyjaciele zwierząt z całego świata, w tym aktywiści z Polski, biorąc udział w międzynarodowym proteście Animals First on the Second. 

Social media są potężnym środkiem przekazu, o czym mogliśmy się przekonać wielokrotnie, chociażby podczas Strajku Kobiet. Nic więc dziwnego, że protest #AFOTS odbywa się głównie tam. Ludzie na całym świecie tworzą i dołączają do grup, by wspólnie promować i planować kolejne działania. Trzy lata temu Izzy Jacobus rozpoczął kampanię mającą na celu uświadamianie społeczeństwa o problemie, jakim jest transport zwierząt hodowlanych, który odbywa się w tragicznych warunkach. Od tego momentu, każdego drugiego dnia miesiąca, tysiące osób głoduje przez 24 godziny, by wyrazić swój sprzeciw wobec niehumanitarnych praktyk. 

Jak dołączyć do protestu #AFOTS? 

  1. Przeprowadź 24-godzinną głodówkę każdego drugiego dnia miesiąca. 
  2. Oznacz swoją dłoń symbolem protestu. Okrąg z X na środku symbolizuje pusty talerz, na którym leżą skrzyżowane sztućce. Zrób zdjęcie ze swoją dłonią i wstaw je na swoje social media. 
  3. Co miesiąc udostępniaj wydarzenie, by zachęcić innych do udziału. 
  4. Dlaczego bierzesz w tym udział? Odpowiedz na te pytanie i opublikuj je wraz ze swoim zdjęciem. 
glodowka przeciw cierpieniu zwierzat afotsjpg Głodówka przeciw cierpieniu zwierząt #AFOTS
fot. Animals First on the Second

Głodówka to potężne narzędzie

Organizatorzy akcji Animals First on the Second wierzą, że dzięki ich działaniu zmieni się los zwierząt hodowlanych i coraz więcej osób podejmie rozmowę na temat zmiany sposobu ich przewozu. Określają głodówkę jako potężne narzędzie, które dzięki swojej widoczności będzie miało duży wpływ na rozwój kampanii. Jednocześnie przypominają, że głodówka nie jest dla każdego. Jeśli nie czujesz się wystarczająco silny fizycznie lub psychicznie – odpuść. Podobnie w sytuacji, gdy na taką formę protestu nie pozwala praca zawodowa, przekonania religijne lub inne czynniki. Aby poprzeć #AFOTS w zupełności wystarczy oznaczenie dłoni symbolem protestu, udostępnianie informacji i promowanie kampanii wśród znajomych.

Głodówka nie jest żadnym challengem czy konkursem sportowym, o czym należy pamiętać, by nie zrobić sobie krzywdy. 

 

Zobacz też: https://hiro.pl/osobowosc-na-talerzu-kim-sa-zwierzeta-ktore-zjadamy/

Osobowość na talerzu. Kim są zwierzęta, które zjadamy?

Autor: Aleksandra Oleksiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News