Adidasy z morskich śmieci

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli sneakersów, którym nie jest obojętna kwestia ochrony środowiska. Adidas chce stworzyć buty z morskich odpadów.

Jeśli kiedykolwiek sądziłeś, że wszelkie niekonwencjonalne kroki w tym kierunku zostały już przedsięzwięte – jesteś w błędzie. Firma Adidas, będąca w przeszłości na celowniku organizacji Greenpeace, wyszła naprzeciw stawianym oskarżeniom, łącząc nowoczesny design z troską o ekosystem. Na nowy model popularnych sneakersów składać miałby się zużyte sieci rybackie i  odpady, które nadal dryfują w oceanach oraz zaśmiecają wybrzeża, stanowiąc stałe zagrożenie dla równowagi biologicznej.


Firma Adidas postanowiła udzielić wsparcia organizacji „Parley For The Oceans”, znanej nie tylko ze śmiałych, ale i skutecznych akcji wymierzonych w nielegalne kłusownictwo. W wyniku ostatniej z nich aktywiści przejęli siedemdziesiąt dwa kilometry sieci rybackich, które ostatecznie posłużą do produkcji nowego modelu popularnych adidasów. Jak takie buty będą dokładnie wyglądać? Cholewka oraz podeszwa  wykonane zostaną z biodegradowalnych odpadów, a całość obleczona będzie we włókna rybackich sieci.

Wprowadzenie nowego modelu do regularnej sprzedaży stoi jednak pod znakiem zapytania. Przeszkodą może być wysoki koszt produkcji. Nawet jeśli nie pojawią się na sklepowych półkach, samo zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska może znacząco ocieplić wizerunek marki. Warto być eko!

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-2

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-3

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-4

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-5

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-1

tekst | Piotr Uaziuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News