Adidasy z morskich śmieci

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli sneakersów, którym nie jest obojętna kwestia ochrony środowiska. Adidas chce stworzyć buty z morskich odpadów.

Jeśli kiedykolwiek sądziłeś, że wszelkie niekonwencjonalne kroki w tym kierunku zostały już przedsięzwięte – jesteś w błędzie. Firma Adidas, będąca w przeszłości na celowniku organizacji Greenpeace, wyszła naprzeciw stawianym oskarżeniom, łącząc nowoczesny design z troską o ekosystem. Na nowy model popularnych sneakersów składać miałby się zużyte sieci rybackie i  odpady, które nadal dryfują w oceanach oraz zaśmiecają wybrzeża, stanowiąc stałe zagrożenie dla równowagi biologicznej.

Firma Adidas postanowiła udzielić wsparcia organizacji “Parley For The Oceans”, znanej nie tylko ze śmiałych, ale i skutecznych akcji wymierzonych w nielegalne kłusownictwo. W wyniku ostatniej z nich aktywiści przejęli siedemdziesiąt dwa kilometry sieci rybackich, które ostatecznie posłużą do produkcji nowego modelu popularnych adidasów. Jak takie buty będą dokładnie wyglądać? Cholewka oraz podeszwa  wykonane zostaną z biodegradowalnych odpadów, a całość obleczona będzie we włókna rybackich sieci.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Wprowadzenie nowego modelu do regularnej sprzedaży stoi jednak pod znakiem zapytania. Przeszkodą może być wysoki koszt produkcji. Nawet jeśli nie pojawią się na sklepowych półkach, samo zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska może znacząco ocieplić wizerunek marki. Warto być eko!

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-2

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-3

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-4

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-5

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-1

tekst | Piotr Uaziuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News