Adi Nowak – Ognisko Niedomowe. Czego możemy się spodziewać?

Adi Nowak Ognisko Niedomowe

Niewielu jest na polskiej scenie raperów równie ciekawie operujących słowem, co Adi Nowak. Na 22. października zaplanowana jest premiera jego najnowszego krążka pod tytułem Ognisko Niedomowe. Czy będzie to ogromny przełom w karierze Adiego? Czy możemy spodziewać się czegoś, co na stałe zmieni polską rapgrę?

Adi Nowak cieszy się popularnością już od kilku ładnych lat. Początkowo odrzucony (czy też pominięty) przez wytwórnię QueQuality, rozpoczął współpracę z wytwórnią SB Maffija. W 2017 roku ukazał się jego pierwszy album pod tytułem VR, co można rozwinąć jako… Vafle ryżowe. Adi zaprezentował coś, czego jeszcze nigdy na polskiej scenie nie mieliśmy. Absolutnie bezpretensjonalne flow zaczęło łączyć się z genialnie przekminionymi tekstami. A potem było tylko lepiej.

Adi Nowak – najciekawszy polski raper?

Fenomen Adiego Nowaka jest trudny do opisania. Pozornie nie wyróżnia się niczym, ba – na samym początku jego głos oraz maniera wokalna mogą nieco drażnić. Kiedy jednak na spokojnie usiądzie się do jego utworów i wsłucha się w poszczególne tekstu, można dojść do tylko jednego wniosku: Adi Nowak to geniusz. Nie ma na polskiej scenie rapowej autora tekstów, który tak sprawnie upychałby miliony różnych nawiązań oraz mniej lub bardziej oczywistych gier słownych w swoich tekstach. Liczymy na to, że Ognisko Niedomowe również takie będzie. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Adi Nowak nie jest passe!

Warto przyjrzeć się dwóm póki co opublikowanym singlom z nadchodzącego albumu. Na pierwszy ogień niech pójdzie Passe, a więc utwór utrzymany w nieco przaśnej, niemal wesołej stylistyce. Jeśli chodzi jednak o warstwę liryczną, Adi Nowak jest dużo bardziej poważny niż kiedykolwiek wcześniej. Porusza tu niezwykle istotny temat wychowywania się w niemal patologicznej, stawiającej absurdalne wymagania rodzinie oraz o tym, jak dobrze czuł się, wychodząc na swoje i mając w głębokim poważaniu uwagi na temat swojego życia.

Sam Adi Nowak wypowiadał się na swoim Instagramie, że to dla niego niezwykle istotny utwór. Mówił także, że bardzo długo zbierał się do tego, aby poruszyć tak ważny i trudny temat; i że ma nadzieję, że pomimo pozornie radosnej otoczki udało mu się pewne sprawy przekazać. Jeśli nowy album będzie zawierać więcej tego rodzaju utworów, z pewnością się nie obrazimy!

Jak pokazuje utwór Passe, raper jest zdolny do tworzenia utworów niezwykle ważnych i trudnych, ale w znakomicie przystępny sposób. Obecność Czesława Mozila w refrenie skłania również do tego, aby spodziewać się innych interesujących i oryginalnych gości.

Czy Ognisko Niedomowe będzie wypadkiem?

Ciekawa historia wiąże się również z drugim singlem promującym Ognisko Niedomowe. Pierwotnie miał zostać opublikowany o wiele później, ale Adi Nowak miał wypadek, na skutek którego rozbił swojego ukochanego Fiata Punto. Tak się składa, że jeden z utworów z albumu Ognisko Niedomowe pośrednio dotyczy tegoż właśnie auta, zatem Adi Nowak postanowił, że opublikuje ów utwór szybciej. I tak dostaliśmy Bravo, a więc coś znacznie bardziej luźnego zarówno tematycznie, jak i jeśli chodzi o stylistykę.

Oba te single są dowodem na to, że Adi Nowak nieustannie się rozwija i szuka nowych, a niekiedy nawet nowatorskich rozwiązań, których próżno szukać we współczesnym polskim rapie. Tego właśnie oczekujemy od nadchodzącego albumu Ognisko Niedomowe: mieszanki niezwykle istotnych tematów z luźniejszymi kawałkami, nagromadzenia ciekawych gier słownych, nieszablonowych gości oraz wpadających w ucho podkładów muzycznych. Na tyle, na ile znamy Adiego Nowaka, możemy śmiało stwierdzić, że jest na co czekać. Jak będzie w praktyce – zobaczymy, ale zalecamy ogromny optymizm.

Zobacz także:

Diamentowa Płyta. Jak zdobyć ją w Polsce?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News