A teraz wszyscy mówią „seks”: rozpoczęła się akcja #sexedpl

Od 28 października cała Polska rozmawia o seksie. Kampania #sexedpl by Anja Rubik stworzona wraz z organizacją Dziewuchy Dziewuchom, która składa się z serii 60-sekundowych filmików łamiących dotychczasowe stereotypy. Koniec z tabu!

Seks stanowi bardzo istotną część naszego życia! Dlatego tak niesamowicie ważna jest edukacja w tym temacie. Top modelka i aktywistka, Anja Rubik postanowiła rozpocząć dyskusję wokół świadomości ludzkiego ciała. Przed Wami #sexedpl.

W projekcie wzięła udział grupa powszechnie znanych w Polsce osób ze świata sztuki. Maciej Stuhr mówi o tym, jak po raz pierwszy porozmawiać z dzieckiem o seksie. Monika Brodka – o świadomej zgodzie. Marta Frej – porusza temat masturbacji. Robert Biedroń – o tym, że bycie gejem jest OK. Małgorzata Szumowska prostuje stereotypowe informacje z podręcznika do życia w rodzinie. Mateusz Banasiuk opowiada o pierwszym razie. Maffashion prezentuje różne metody antykoncepcji. Magdalena Cielecka zachęca do regularnych badań. Sebastian Fabjański mówi o prawdzie i świadomej zgodzie. Mary Komasa namawia do pójścia do ginekologa. Radzimir Dębski przekonuje, że w seksie pośpiech jest zbyteczny. Dorota Masłowska opowiada o tym, jak ważna jest wrażliwość w seksie. Roma Gąsiorowska – o pigułce dzień po.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Prawa kobiet nigdy nie powinny być w żaden sposób naruszane. Niestety poważny brak wiedzy często sprawia, że niektóre sprawy zmierzają w złym kierunku. Seksistowskie teksty z podręczników wychowania do życia w rodzinie w szkole wcielane w życie to przykład przekroczenia pewnej umownej granicy ludzkości. Słucham o tym, co się dzieje i jestem przerażona […] Dlatego proszę też: jeśli macie jakąś osobistą historię lub doświadczenie nawiązujące do jednego z tematów edukacji seksualnej, którym chcielibyście się podzielić, nagrajcie film i zamieśćcie na Instagramie z hashtagiem #sexedpl. Nauczmy się mówić o seksie wprost. – mówi Anja Rubik.

Dojrzewanie to czas, w którym eksplorujemy siebie i świat. Poznając swoją seksualność zawsze mamy prawo powiedzieć w danej sytuacji nie i nie musimy podawać przyczyny odmowy. Każda osoba ma prawo podejmować własne decyzje, niezależnie od tego, co myślą o tym inni.

28 października ruszyła także sprzedaż limitowanej, charytatywnej kolekcji Local Heroes wspierającej akcje edukacji seksualnej w Polsce. 50% dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczona na Dziewuchy Dziewuchom.

https://www.instagram.com/p/BayqNT6FuzA/?taken-by=localheroes

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News