8 seriali i filmów z czarownicami i magią. Idealne do obejrzenia na Andrzejki

Czarownice i wiedźmy w filmach i serialach Netflixa

Macie już plany na weekend? Pamiętajcie, że w nocy z czwartku na piątek magiczny wieczór wróżb, a mianowicie – Andrzejki.

Kto w czasach błogiego dzieciństwa nie uwielbiał przelewać wosku przez klucze, czy ustawiać butów od progu do ściany (a potem śmieszkować na temat potencjalnego ślubu koleżanki z ławki). Tym razem przedstawiamy Wam zestawienie najbardziej magicznych produkcji. W końcu kto wie więcej na temat wróżb niż same wiedźmy?

Czytaj również: Czy przeżyłem wizytę u prawdziwej Wiedźmy?

Chilling Adventures of Sabrina

Pamiętacie Sabrinę – nastoletnią czarownicą? Takiej wersji kultowej bajki jeszcze nie widzieliście! Serial przedstawia wersję dużo bardziej mroczną niż ta znana nam wcześniej. Pełna grozy, nadprzyrodzonych sił, zestawiająca obok siebie dwa światy – śmiertelników i magików. W opowieści Sabrina zmierzy się ze swoją podwójną naturą. Czy jest bardziej człowiekiem, czy czarownicą? I kim jest mroczny Pan?

Good Witch

Poznajcie świeżo owdowiałą Cassie Nightingale i jej córkę Grace, typowe kobiety z przedmieścia. Jak poradzą sobie ze stratą, tym bardziej, kiedy do ukrycia mają dość istotny sekret, a do sąsiedztwa sprowadziła się właśnie rodzina Radfordów?

Czarownice z East Endu

Powitajmy w naszym zestawieniu kolejną magiczną rodzinę! Przedstawiamy Joannę Beauchamp, nauczycielkę plastyki i jej dwie córki, Freyię oraz Ingrid. Ich matka chce dobrze. Wszystkie prowadzą spokojne, ułożone życie w małym miasteczku. Jest tylko jeden malutki problem- córki nie wiedzą o swoich wyjątkowych umiejętnościach. Joanna na pewno chciała dobrze, ukrywając przed nimi ten sekret, gorzej, kiedy pojawi się niebezpieczeństwo i trzeba będzie wyznać prawdę.

Salem

Serial dla osób, które chciałyby przybliżyć sobie historię czarownic z XVIII, i dla tych o mocnych nerwach. Witamy w stanie Massachusetts, przedstawiamy miasto Salem- mekkę czarownic. Przekonajmy się przy okazji czy cokolwiek dobrego może wyjść z romansu czarownicy Mary Sibley z weteranem wojennym, kapitanem Johnem Aldenem.

Tajemny Krąg

Babcia Jane mieszka w miasteczku Chance Harbor w stanie Waszyngton. Babcia Jane to bardzo dobra kobieta, która przygarnęła Cassie Blake po śmierci matki w pożarze. Tylko czemu wszyscy mieszkańcy miasta tak dziwnie się na nią patrzą i czym właściwie jest Tajemniczy Krąg wiedźm. A przede wszystkim- od kiedy magia istnieje?!

American Horror Story: Coven

Z pozoru Akademia pani Robichaux wygląda jak normalna elitarna szkoła dla dziewcząt. Jak bardzo jest to mylne. Od polowania na czarownice w Salem minęło już kilka setek lat, teraz wiedźmy, którym udało się uciec przed spaleniem na stosie, znów zmierzą się z obliczem zagłady swojego gatunku. Czarownice są notorycznie atakowane, z dnia na dzień coraz bardziej. To właśnie w Akademii, te cztery wyjątkowe nastolatki Zoe, Madison, Queenie i Nan, nauczą się jak panować nad swoimi mocami a najważniejsze, dowiedzą się jak przeżyć.

Ożeniłem się z czarownicą

Darrin Stephens i Samantha to piękne małżeństwo, mają ze sobą wspaniałe wspomnienia. Na przykład takie jak to, kiedy w noc poślubną mężczyzna dowiaduje się o tym, że jego wybranka tak naprawdę jest czarownicą, która przez wieki żyła odosobniona od ludzi. No cóż, pozostaje tylko przekonać się na własne oczy, jak Samantha sprawdzi się w roli kury domowej.

Czarodziejki

Historia głosi, że Melinda Warren, pierwsza z rodu, jedyna spalona na stosie podczas procesów czarownic w Salem, przepowiedziała, że moc Warrenów z każdym pokoleniem będzie rosła, a punktem kulminacyjnym będzie pojawienie się trzech sióstr – najpotężniejszych dobrych czarownic, jakie świat kiedykolwiek widział. No i proszę, poznajmy siostry. Prue to rzeczoznawca w domu aukcyjnym. Piper kocha gotować i realizuje swoją pasję w restauracji Quake. A no i jeszcze Phoebe, studentka psychologii, która przypadkiem znalazła na strychu Księgę Cieni.

Autorka artykułu: Hanna Gnatowska

Rate this post