70-latka, po obejrzeniu dokumentu o stanie zaśmiecenia naszej planety, sprzątnęła 52 plaże

Kobieta zbierająca śmieci

Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę ze stanu zaśmiecenia naszej planety. Oglądamy na ten temat filmy, czytamy książki. A gdzie działanie?

Przykładem na to, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla naszej planety jest Pat Smith, 70-latka, która w 2018 roku sprzątnęła 52 plaże znajdujące się w Kornwalii.

Pat, czy też Action Nan, rozpoczęła swoją misję ekologiczną w styczniu 2018. W ramach noworocznego postanowienia, chciała, by miejsce w którym mieszka stało się czystsze i bardziej przyjazne dla zamieszkującego go społeczeństwa.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BgC_jITFIYE/

Pomysł narodził się po tym, jak Pat obejrzała dokument poruszający temat złego wpływu plastiku na środowisko. Zaczęła się wówczas zastanawiać: dlaczego nikt z tym nic nie robi?

Przez rok starsza kobieta, razem z grupą wolontariuszy sprzątnęła 52 plaże. To, co jednak ją zdziwiło najbardziej, to reakcje ludzi, którzy myśleli, że Pat wykonuje prace społecznenie mogli uwierzyć, że ktoś sprząta plaże ze śmieci ze swojej własnej, nieprzymuszonej woli.

Action Nan nie osiada jednak na laurach i działa dalej, rozszerzając swoją aktywność z plaży na lasy i biorąc regularny udział w spotkaniach poświęconym walkom z zanieczyszczeniami.

https://www.instagram.com/p/BivYcLsH21X/

https://www.instagram.com/p/BssFfrmH4b6/

https://www.instagram.com/p/BvbwBydH_bm/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News