7 inspiracji prezentowych dla miłośników designu od polskich artystów i rzemieślników

Przedświąteczna edycja Targów Rzeczy Ładnych – TRŁ / ZIMA! zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się już w ten weekend!

30 listopada i 1 grudnia Praskie Centrum Koneser zamieni się w prawdziwy raj dla miłośników designu. Będzie to największa dotychczas edycja TRŁ – pojawi się na nich rekordowa liczba 254 marek! Wszystko, co powinniście wiedzieć o najbliższej edycji, znajdziecie tutaj: Przedświąteczna gorączka dla miłośników designu. Zbliża się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych!

A skoro do świąt pozostał już mniej niż miesiąc, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za upominkami dla najbliższych. Może w tym roku warto zainwestować w coś niesztampowego, stworzonego przez krajowych artystów i rzemieślników? My jesteśmy na TAK i przedstawiamy wam 7 marek, na których stanowiska warto zajrzeć podczas Targów Rzeczy Ładnych!

1. Malikceramik

Samodzielnie projektowane oraz wytwarzane przedmioty codziennego użytku. Projekty od Malikceramik to połączenie proste, minimalistycznej bryły z nietuzinkowym akcentem. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie przy wykorzystaniu wysokiej jakości porcelany, wypalanej w temperaturze 1250°C. Do tego dochodzą zdobienia wykonywane złotem lub platyną, wypalane w temperaturze 850°C. To coś dla tych, którzy cenią sobie oryginalność, dbają o wygląd i jakość otaczających ich przedmiotów.

2. Who’s She?

Who’s She? Gra planszowa o niesamowitych kobietach, które zmieniły świat! To gra dla dwóch osób, w której gracze odgadują tytułowe KIM ONA JEST?, zadając pytania dotyczące ich dokonań i osiągnięć, a nie wyglądu, czy stroju. Czy wygrała Nagrodę Nobla? Czy dokonała odkrycia? Była szpiegiem?

To wspaniała podróż po niesamowitych osobowościach – od Hatshepsut po Marię Skłodowską-Curie, od Fridy Kahlo po Serenę Williams. Odkrywczynie, artystki, polityczki – 28 superciekawych bohaterek! Gra ma kilka wersji – wspaniałą drewnianą, z pięknymi malowanymi wizerunkami kobiet zaprojektowanymi przez Darię Gołąb, a także lżejszą wersję papierową.

3. Karolina Wojciechowska

Karolina Wojciechowska to studentka grafiki na UAP, kojarzona przede wszystkim z sitodrukiem i kolażem. Podczas Targów Rzeczy Ładnych będzie możliwość zakupu jej wyjątkowych prac jak ta powyżej.

4. Woskowijka by Malu

Woskowijka by Malu to eko alternatywa dla otaczającej nas folii spożywczej i plastikowych opakowań. Stworzona przez rodzinną manufakturę Malu z Krakowa w 2018 roku, ręcznie robiona woskowijka, to organiczna bawełna (GOTS) nasączona mieszaniną wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Dzięki swojemu unikalnemu składowi tworzy wielorazowe, w pełni naturalne opakowanie do różnego rodzaju żywności. Idealnie nadaje się do pakowania i przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów, bakalii, ciast lub szczelnego przykrycia żywności w misce lub kubeczku. Dodatkowo jest w pełni biodegradowalna, posiada właściwości antybakteryjne (żywność dłużej zachowuje świeżość) i pięknie wygląda.

5. BALSI

BALSI to inspirujące graficzn-projektowe przedsięwzięcie prowadzone przez małżeństwo z Wrocławia, ten team tworzą: Basia Lewandowska- Szarata, która jest ilustratorką/ graficzką i Tobiasza Szaratę. Plakaty i ilustracje BALSI zwieńczone są jakościowym drukiem, czasem prace są uszlachetniane dodatkowymi zdobieniami. W tym portfolio można znaleźć: pasje ludzi, inspiracje naturą, prostotę, nieprostotę, uśmiech, dosłowność i niedosłowność, drugie dno, przemyślne motta, niezwykłe metafizyczne kompozycje. Wzrok odbiorcy jest sprytnie kierowany dokładnie na to, co ma zostać zobaczone. Przelane myśli na papier zdobią wnętrza, cieszą oko. Grafiki BALSI można znaleźć czasem w innej przestrzeni niż wnętrza np.: w czekoladach od Manufaktury Czekolady”, dla plakatów autorstwa BALSIi powstała specjalna edycja czekolad z dołączonymi plakatami w formie mikro. Warto zagłębić się w tę twórczość.

6. Foonka

Produkty Foonka to chwila naturalnego oddechu w pędzącym, pstrokatym świecie. Nawiązujemy do tradycji i natury, jednak dzięki najnowszym technologiom druku na tkaninie, proponujemy coś oryginalnego i zaskakującego, a wzory przywołujące na myśl letnie noce i odpoczynek na łonie natury, wzbudzają w odbiorcach zapomniane emocje. Pościele z kolekcji HAYKA, imitujące naturalne wzory, takie jak słoma, czy mech, zdobyły uznanie zarówno ekspertów z branży, jak i klientów na całym świecie, a prestiżowe nagrody German Design Award oraz European Product Design Award to potwierdzenie wysokiej jakości, oraz najlepszego wzornictwa.

7. HAGI COSMETICS

Tutaj oddajemy głos twórcom HAGI COSMETICS: Do produkcji naturalnych kosmetyków zachęciło nas bogactwo i harmonia składu surowców kosmetycznych pochodzących z natury. Zachęcamy do stosowania naszych produktów, które przynoszą długotrwałe efekty poprawy nawilżenia, odżywienia i natłuszczenia skóry. Delikatnie pielęgnują, poprawiają zdrowy wygląd i przywracają stan równowagi płaszcza ochronnego skóry. Starannie dobieramy receptury i surowce, by powstał bezpieczny i łagodny kosmetyk właściwy dla każdej kategorii. Produkując kosmetyki naturalne, przyczyniamy się do zwiększenia dbałości o zdrowie i piękno człowieka oraz ochronę jego środowiska. Nasze standardy są zgodne z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne. Produkujemy krótkie serie kosmetyków, mydła wytwarzane są ręcznie i wyłącznie metodą tradycyjną. Realizujemy również indywidualne zamówienia. W proces powstawania naszych produktów wkładamy pasję i ogromny ładunek pozytywnej energii. Od samego początku, niezmiennie wszystkie produkty wytwarzamy samodzielnie – przez koncepcję, receptury, pomysły na opakowania, aż po efekt ostateczny. W zespole Hagi pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów. Jesteśmy w 100% HANDMADE IN POLAND.

Rate this post