Przedświąteczna gorączka dla miłośników designu. Zbliża się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych!

Ludzie chodzący po wnętrzu targów

Żegnając się z listopadem i witając z grudniem, będziemy mogli wziąć udział w wyjątkowym święcie wszystkich, którzy kochają polski design. TRŁ / ZIMA! odbędzie się już 30 listopada i 1 grudnia w Centrum Praskim Konser w Warszawie. Co wiemy o tej edycji?

Podczas przedświątecznej edycji Targów Rzeczy ŁadnychTRŁ / ZIMA! pojawi się rekordowa liczba 254 marek, a wśród nich prawdziwe legendy polskiego designu, siedemdziesiąt siedem debiutów i ulubione marki odwiedzających Targi Rzeczy Ładnych.

TRŁ / ZIMA! to najciekawszy design, topowi polscy plakaciści i ilustratorzy oraz po raz pierwszy wyselekcjonowani wystawcy modowi i lifestylowi. Do tego interaktywne wystawy oraz trzy różnorodne przestrzenie tematyczne.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Targi Rzeczy Ładnych TRŁ / ZIMA! to dla nas najważniejsze wydarzenie roku. Także zainteresowanie wystawców było rekordowe – dostaliśmy ponad 530 zgłoszeń od marek chętnych pokazać się przed najlepszą publicznością TRŁ. Z tego grona wybraliśmy 254 firmy i projektantów – różnorodnych, oryginalnych, ale przede wszystkim reprezentujących świetną jakość. Takiej selekcji i bogactwa wyboru mogą nam zazdrościć inne europejskie stolice – cieszą się Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, twórcy Targów Rzeczy Ładnych.

Przedświąteczne edycja Targów Rzeczy Ładnych podzielona będzie na trzy przestrzenie. W pierwszej – Laboratorium – znajdzie się ponad 160 najciekawszych marek reprezentujących polski design podzielony na strefy tematyczne: MEBLE, LAMPY, CERAMIKA I SZKŁO, VINTAGE, TEKSTYLIA, DZIECI, WELLNESS, ROŚLINY i AKCESORIA.

Wśród wystawców znajdą się legendy polskiego projektowania, takie jak słynna Manufaktura w Bolesławcu (pierwszy raz w historii!) czy Swarzędz Home (także debiut). Nie zabraknie najpopularniejszych marek w historii TRŁ, które robią międzynarodowe kariery, takich jak FOONKA (tekstylia), ÅOOMI STUDIO (ceramika), czy GROW RAW (ceramika i rośliny).

Obok nich zobaczymy aż 77 debiutantów, których produkty i projekty już robią wielkie wrażenie – np. Marcelinę Jarnuszkiewicz, czy Arkadiusza Szweda z projektem Waterlove. Po raz pierwszy pojawi się też na TRŁ cały kolektyw NÓW. NOWE RZEMIOSŁO, który zrzesza najciekawszych projektantów interpretujących w nowoczesny sposób tradycyjne techniki rzemieślnicze.

W ogromnych strefach CERAMIKA i WELLNESS będzie można znaleźć tysiące pomysłów na prezenty najwyższej jakości, a w przypadku WELLNESS także ogromny wybór produktów eko. W strefie DZIECI będzie czekał największy w historii wybór fantastycznych wydawnictw dziecięcych i producentów oryginalnych zabawek, a ozdobą edycji będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej strefa ROŚLINY, z kwiatami, roślinami zielonymi i akcesoriami do każdego domu.

Osobną strefą będzie umieszczony w Butelkowni TRŁ PRINT! – strefa plakatów, ilustracji i druku, w której zaprezentuje się ponad 60 najciekawszych i odnoszących sukcesy w Polsce i za granicą plakacistów, ilustratorów oraz projektantów.

Nazwiska takie jak Dawid Ryski, Bartosz Kosowski, Katarzyna Bogucka, Patryk Mogilnicki, Paweł Jońca, Aleksandra Morawiak, Pola Augustynowicz, Tomasz Płonka, czy ekipa Polskich Zakładów Ilustratorskich to czołówka polskiej ilustracji i kolażu. Obok nich zaprezentuje się cała rzesza młodych projektantów, takich jak Paulina Adamowska, Michał Sokołowski, czy Martyna Willner, których prace już charakteryzują się znakomitym poziomeme. Do tego, jak zawsze bogaty wybór klasyki polskiego plakatu z największymi nazwiskami – to wszystko w strefie TRŁ PRINT!

Czytaj również: Plakat przebił się do mainstreamu, nie jest już tylko przedmiotem kolekcjonerskim. Rozmawiamy z organizatorami TRŁ PRINT!

Nowością tej edycji Targów Rzeczy Ładnych, będzie nowa strefa mody, dodatków i stylu życia przygotowana wspólnie z ELLE, ELLE Decoration i ELLE Man. Znajdzie się w niej ponad 30 wyselekcjonowanych marek i projektantów, których do tej pory nie można było zobaczyć na Targach Rzeczy Ładnych, m.in. znakomita marka odzieżowa NAGO, czy marka Sirene Eyewear oferująca oryginalne projekty oprawek do okularów.

Targom Rzeczy Ładnych jak zwykle będą towarzyszyły wystawy i wydarzenia specjalne, m.in. znakomita wystawa PRZYTUL POLSKĘ, zachęcająca dzieci i dorosłych do zastanowienia czym jest nowoczesny patriotyzm.

Ta wystawa podejmuje różne zagadnienia w sposób przyjazny dzieciom, zachęcający je do aktywności i kreatywności. Poprzez kreatywne działania i zadania dorośli oraz dzieci zapraszani są do rozmowy o ważnych sprawach, takich jak postawa obywatelska, wspólnota czy konstytucja, ale też o tych podstawowych i codziennych, jak kuchnia, język czy przyroda.

poziom Warszawa Przedświąteczna gorączka dla miłośników designu. Zbliża się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych!

Centralnym punktem wystawy jest miejsce pełne poduch-przytulanek w kształcie Polski o różnych twarzach. Nawet najmłodsi uczestnicy mogą proponować własne zasady, jakie powinny panować w kraju albo zastanawiać się nad tym, czym jest patriotyzm na co dzień, przy gigantycznej książce Kto ty jesteś?.

W części Galeria Sztuki Polskiej będzie można odkryć, jak bardzo łączy nas kultura, bawić się w rozpoznawanie dzieł sztuki słuchając Chopina.

– Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru – deklarują kuratorki wystawy.

Tworząc tę przestrzeń, przymrużyły oko: najwięcej śmiechu wywołuje gra, w której zostaniemy zapytani m.in. o to, czy nosimy skarpety do sandałów, albo jakie pierogi wolimy. Kącik Kibica daje możliwość robienia sobie zabawnych zdjęć z szalikami, w czapce w kształcie skoczni narciarskiej w śmiesznych okularach i sumiastych wąsach. W Kuchni Polskiej można bawić się w zgadywanie charakterystycznych zapachów, tworzyć własne kompozycje na niedzielny obiad albo głosować na ulubioną wigilijną zupę. Rodziny staną również przed wyzwaniami lingwistycznymi, grając w łamańce językowe i tropiąc polskie regionalizmy. PrzytuLas to sekcja, w której rodziny mogą odpocząć, pobawić się drewnianymi zabawkami i zastanowić się, po co nam las i jak dobrze go znamy.

Wyciągajcie zatem kalendarze i notujcie!
Targi Rzeczy Ładnych / ZIMA!

trlzima1 Przedświąteczna gorączka dla miłośników designu. Zbliża się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News