Kino na Smolnej? Tak! Kolejna odsłona cyklu „Smolne Kino” i film „Kamper”

Kobieta stojąca przy oknie i mężczyzna opierający się o kuchenny blat z papierosem w ustach

Smolnej nikomu nie trzeba przedstawiać, to właśnie tam odbywają się jedne z najlepszych techno-imprez w stolicy! Klub Smolna jest jednak otwarty na różne gatunki sztuki – dlatego powstało Smolne Kino!

Smolne Kino to cykl spotkań z twórcami filmów i projekcje ich dzieł. Na otwarciu cyklu został pokazany film Królewicz Olch Kuby Czekaja, gościem był aktor Stanisław Cywka. Druga edycja obędzie się już 7 lutego o 19:30. Tym razem Smolna zaprasza Was na film Kamper i spotkanie z jego reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem.

Kamper został nagrodzony m.in na festiwalu Raindance w Londynie i Sopot Film Festival. Był nominowany do Złotych Lwów, a swoją premierę miał na 51. Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Debiutancki film Łukasza Grzegorzka to jeden z najciekawszych portretów trzydziestolatków, jakie widzieliśmy w ostatnich latach w polskim kinie. Reżyser stawia pytania o to, czym jest dojrzałość. Nieatakujące efektami sceny i pozornie przypadkowe dialogi budują portrety ludzi zagubionych, którzy wolą uciekać w społeczne role, byle tylko nie musieć przeglądać się w lustrze.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Reżyser Łukasz Grzegorzek wszedł do filmowego świata nie mając za sobą doświadczenia szkoły filmowej czy wielkich pieniędzy. Studiował prawo, zawodowo kręcił zwiastuny filmowe ucząc się na własną rękę. Jego debiut otworzył przed nim wiele drzwi, dziś pracuje nad kolejnym filmem Córka Trenera, który ukarze się jeszcze w tym roku.

Rozmowę poprowadzi Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie czy publikuje w Kinie, Dzienniku Gazecie Prawnej, Magazynie Filmowym i Gazeta.pl. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe – m.in. Berlinale oraz Cannes. Od kilku lat jest koordynatorem programowym CINEMAFORUM w Warszawie.

Pamiętajcie: 7 lutego, godzina 19:30, klub Smolna! Więcej informacji o filmie TUTAJ, a także na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/717556011782085/

Plakat promujący Smolne Kino

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News