Categories: miastoorientuj się

5 rzeczy, które robisz przy barze, a nie powinieneś

Zza baru widać znacznie więcej, niż Ci się wydaje. Oczekujący w kolejce goście to nie tylko tłum ludzi, ale też zbiór osobowości, które każdy wprawiony polewacz jest w stanie rozpoznać. Jak się okazuje, niektórzy z nas celowo są obsługiwani jako ostatni. Co zrobić, żeby nie wypaść w oczach barmana na gbura i sprawnie odebrać zamówienie?

  1. Łokcie w niczym Ci nie pomogą.

Przepychanie się za wszelką cenę do baru i wyprzedzanie kolejki to przejaw chamstwa, a nie sprytu. Jeśli barman nie zauważy Twojej walki na sali, masz szczęście. Najczęściej jednak, wprawiony polewacz dostrzeże zbliżającego się buraka i obsłuży go jako ostatniego.

  1. Postaraj się być miły.

Zapomnij o pstrykaniu palcami i innych, wyrachowanych gestach w celu zdobycia atencji barmana. Szacunek należy się pracownikom tak samo jak Tobie dolewka Cuba Libre. Zasada:„Klient  nasz Pan” w barze nie funkcjonuje.

  1. Nie wstydź się i pomóż sobie w byciu zauważonym.

Dobry barman pierwszy powinien zapytać Cię o zamówienie, jednak nie zawsze ma szansę wypatrzeć każdego gościa. Zamiast stać z boku i ostentacyjnie czekać na uwagę, podejdź bliżej i powiedz, na co masz ochotę.

  1. Nie podrywaj barmana!

Niezależnie od Twojej płci, ostentacyjny podryw nie pomoże Ci w zaskarbieniu sobie sympatii barmana. Nadmierne komplementowanie, puszczanie oczka i bezwstydne uwagi sprawią, że staniesz się gościem niepożądanym, którego należy utemperować. Jednym ze sposobów będzie ignorowanie Twojej obecności przy barze.

  1. Jeśli czujesz, że kolana się pod Tobą uginają, a butelki widzisz podwójnie, odpuść.

Postaraj się nie być jednym z tych pijanych awanturników, którzy wychodzą z knajpy na klęczkach. Nie obrażaj barmana stojącego na straży, jeśli odmawia Ci kolejnego szota. Przyjmij to z honorem i idź puścić pawia gdzie indziej.

 

Tekst: Emilia Pluskota

Komentarze
4,2/5 - (77 votes)
Klarysa Marczak

View Comments

  • Bardzo trafne spostrzeżenie, jestem właśnie na urlopie i przerażają mnie od rana wpatrzone twarze w ekrany telefonów i to osób naprawdę w różnym wieku

    • oczywiscie wpis dotyczy poprzedniego artykułu autorki, czytałem jeden po drugim i z rozpędu umieściłem moje uwagi nie tam gdzie trzeba

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago