42 inspirujące cytaty od kultowych postaci z filmów

Coraz częściej naszymi idolami stają się nie wielcy i zasłużeni dla świata, a postaci z ulubionego serialu czy filmu. Utożsamiając się z nimi  zaczynamy kierować się ich światopoglądem. Dochodzi do sytuacji, w których stojąc przed trudnym wyborem, zadajemy sobie kluczowe pytanie: „Co na moim miejscu zrobiłby…”. A co gdyby nasi fikcyjni idole doradzali nam w sprawach tak pożądanych, jak osiąganięcie sukcesu?

Seriale i sagi filmowe wdarły się do naszego życia na dobre! A może to my coraz bardziej próbujemy przedostać się do ich świata?. Fascynują nas nie tylko historie czy wykreowana w nich rzeczywistość, ale coraz częściej utozsamiamy się z samymi postaciami.

Nic w tym dziwnego, że tak mocno zżywamy się z ulubionymi postaciami, wszak nasze pokolenie przyzwyczajone jest do czerpania wzorców z filmów od najmłodszych lat. Wystarczy, że przypomnimy sobie ulubioną bajkę, w której główny bohater, jak na przykład Miś Uszatek, mimo pewnych problemów, zawsze wychodził z tarapatów.

Jedni nam imponują swoja odwaga, inni mądrością, a niektórzy po prostu bawią do łez. W produkcjach każdy znajdzie coś dla siebie. W serialach i filmach, chociaż często ich akcja ma miejsce w zupełnie odrealnionym miejscu, tak jak w przypadku „Star Wars”, „Harry’ego Potterera” czy „Gry o Tron”, postacie mocno odnoszą się do naszego codziennego życia. Często służą nam jako drogowskazy etyczno-moralne, pokazują jak osiągnąć cel czy postąpić w podbramkowej sytuacji. Gdyby dokonać analizy ważnych wypowiedzi bohaterów, to mógłby powstać z nich całkiem niezły poradnik dotyczący wielu dziedzin życia.

Dziś przedstawiamy wam kilka sentencji dotyczących tego za czym wszyscy gonimy czyli… sukcesu. Dla każdego oznacza coś innego i drogi mogą wieść do niego różne. Zapoznajcie się zatem z zestawem 42 cytatów i wybierzcie ten, który odpowiada wam najbardziej! Kto wie, może któryś z nich to klucz do waszego celu. A może jakiś byście dodali?

aqNvEyZ_700b

tekst | Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News