23 kawałki z motywem tatuażu dla wszystkich fanów tuszu pod skórą! HIRO x Tattoo Konwent [playlista TIDAL]

Już w najbliższy weekend rusza kolorowe święto tatuażu w Katowicach. Z tej okazji, razem z organizatorami Tattoo Konwent przygotowaliśmy dla Was wyjątkową playlistę!

Tattoo Konwent Katowice odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września. Tym razem impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W trakcie festiwalu na żywo tatuować będzie ponad 200 tatuatorów, a w programie przewidziano 11 konkursów na najlepsze i jeden konkurs na najgorsze tatuaże. W sobotę po południu na scenie głównej pojawi się rapowy duet Ero i Kosi. Zobacz co jeszcze przygotowali dla festiwalowiczów organizatorzy.

Pośród 200 tatuatorów, którzy pracować będą na wydarzeniu znaleźć będzie można zarówno reprezentantów śląskiej sceny tatuażu, jak i artystów z całej Polski. Swoje prace wystawią w 11 konkursach na najlepsze tatuaże. Podczas ostatniej tegorocznej edycji cyklu na miłośników tatuażu czekać będzie nowość – konkurs na najgorszy tatuaż. Zwycięzcy otrzymają bon na usunięcie tzw. babola.

Wśród tatuujących się na imprezie znajdą się także śmiałkowie, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w Dziarce w ciemno – autorskiej akcji Tattoo Konwentu. Tym razem tatuaże o nieznanej dla tatuowanego tematyce wykonają Ewa Linkiewicz ze studia Inne Tatuaże specjalizująca się we wzorach graficznych oraz Marta Ochman z Sigil 2 – tworząca kolorowe tatuaże w stylu watercolor.

W sobotę po południu dla miłośników tatuażu zagra duet Ero i Kosi z JWP, promujący swoją nową płytę BlackBook. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają także DJe: PZG, HiTrash, Martin Sharp oraz DJ Moddy.

Na scenie pojawi się także teatr tańca Dyemotion ze spektaklem Materia. Widzowie po raz ostatni w tym roku zobaczą także autorski 3D mapping konwencji. INK3D opowiada dzieje tatuażu od czasów prehistorycznych do współczesności, a także nakreśla kierunek rozwoju tej sztuki w obliczu ekspansji nowych technologii. Ten nowatorski spektakl nie zastąpił jednak alternatywnego performansu, który jest nieodłącznym elementem każdej konwencji. Przed publicznością pojawi się Cecilia Gosilla specjalizująca się w połykaniu mieczy i ognia oraz Yuka Estrella, która zaprezentuje pokaz aerial oraz burleski.

Tattoo Konwent chętnie prezentuje prace artystów zajmujących się sztuką w nieco bardziej klasycznym wydaniu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zawisną prace Michała Mozolewskiego – autora plakatów Tattoo Konwent, Macieja Enzo Sowy, Janusza Widelca (pseudonim artystyczny duetu tworzonego przez Mateusza Rafalskiego i Karola Gawrońskiego) oraz Momo Młynarskiej.

Uczestnicy imprezy będą mogli zakupić wybrane prace artystów, a także odzież i gadżety w strefie mody i designu, zobaczyć klasyki motoryzacji w strefie Hot Ball, wytatuować banana z BANAKA-INK, zrobić sobie zdjęcie portretowe u Watemborskiego czy wziąć udział w warsztatach Agi Szuścik. Liczne atrakcje czekać będą także w strefach sponsorskich. Sobota na konwencie zakończy się afterparty świętowanym wraz z festiwalem Gastro Fajer odbywającym się na tarasach Spodka. W czasie wieczornej imprezy wystąpi między innymi raper RAU.

Do piątku trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Katowice Tattoo Konwent. Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl.

A na koniec, obiecana playlista – razem z naszymi przyjaciółmi z Tattoo Konwent stworzyliśmy playlistę, której motywem przewodnim jest tatuaż. Czasami jest on bohaterem pierwszoplanowym, czasami pozostaje w tle, ale na pewno jest obecny!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News