Złe nawyki w XXI wieku

Podobno nie jesteś uzależniony od Facebooka i mógłbyś go usunąć w każdej chwili? Nie oburzaj się, dobrze wiemy, że to niemożliwe. Ale spokojnie, dotyczy to każdego z nas. Ajit Johnson stworzyła plakaty przedstawiające brutalną prawdą o naszych uzależnieniach od nowych technologii.

Artystka jest studentką, która pewnego dnia sama przeraziła się swoim przywiązaniem do smarphone’a i internetu. Nie musiała długo obserwować dzisiejszego społeczeństwa, żeby dojść do wniosku, że nie tylko ona boryka się z tym problemem. W związku z tym stworzyła serię dwudziestu plakatów. #This_Generation, to zestaw minimalistycznych prac, które zaprojektowała, aby podkreślić zasięg “techuzależnienia”, z którego większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Oczywiście technologia pozwala na nową formę zabawy i jest niezwykle przydatna. Jednak ma ona też ciemne strony – szczególnie internet – dlatego warto podchodzić do niego z pewnym dystansem. Ale to koniec matkowania, zobaczcie niezwykle trafne i zabawne prace Ajity Johnson.

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-29__700 2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-34__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-36__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-37__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-41__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-71__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-91__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-110__700 2

this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-111__7002
this-generation-satirical-illustrations-ajit-johnson-241__700 2

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News