Zalando Pre-Owned. Sprzedaj ubrania po swoim EX ?

Zalando Pre-Owned. Sprzedaj ubrania po swoim EX

Miliony par uwielbia rytuał walentynek, natomiast co jeżeli druga połówka należy już do przeszłości, a w szafie zalegają pozostawione rzeczy EX? Bywa, że relacje partnerskie ulegają zakończeniu i wiąże się z tym niejednokrotnie pytanie: “Co zrobić z rzeczami zostawionymi przez byłego partnera?”. Możliwości jest od groma, jednak Zalando wychodzi naprzeciw ze swoją propozycją Zalando Pre-Owned, która sprawi, że raz na zawsze zerwiesz z ubraniami po swoim byłym. 

Pozostawione rzeczy należące do byłego partnera bądź partnerki mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, ponieważ przypominają nam o stracie, a na dodatek nie zawsze wiemy jak powinniśmy interpretować takie zachowanie. Najszybszym sposobem na to, aby po rozstaniu stanąć na nogi jest ograniczenie do minimum kontaktu z byłym, a także wyrzucenie wszystkich rzeczy, które nam go przypominają. Jego ulubiona koszulka, szczoteczka do zębów czy też czapka na chłodniejsze dni – to wszystko wywołuje w nas wspomnienia, które w momencie rozstania i po nim, wzbudzają w nas ogromne emocje.

Zalando-Pre-Owned Magazyn HIRO 2

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W tym roku jednak Zalando świętuje Walentynki w nieco inny sposób. Dziś startuje kampania, która zachęca do pozbycia się ciuchów po swoich ex i dania im drugiego życia poprzez Zalando Pre-Owned.

Zalando Pre-Owned to rozwiązanie ekologiczne

Rozwiązanie przedstawione przez Zalando Pre-Owned nie tylko sprawi, że zarobisz parę groszy, ale również jest bardzo EKOLOGICZNE. W dzisiejszym świecie coraz częściej mówi się o katastrofie klimatycznej, a świadomość społeczeństwa na ten temat ciągle wzrasta, jednak wciąż jest za mała. Produkcja ubrań powoduje ogromną emisję gazów cieplarnianych oraz zużywa niewyobrażalne ilości wody, a także generuje mnóstwo odpadów i szkód w środowisku.

Wyprodukowanie jednej koszulki zużywa aż 2500 litrów wody

Należy pamiętać o tym, że postępujące zmiany klimatyczne spowodowane konsumpcjonizmem, wygodnym życiem, a także nieracjonalnym zarządzaniem zasobami naturalnymi skutkują m.in. stopniowym ograniczeniem dostępu do zasobów wodnych, które są nam niezbędne do życia. Już teraz część ludzkości nie ma dostępu do wody, a przy podobnym trybie robienia zakupów i codziennego funkcjonowania ten stan bardzo szybko dotknie również kraje wysokorozwinięte. Kupowanie ubrań z drugiej ręki nie jest niczym złym, a nawet można powiedzieć, że jest zbawieniem dla środowiska. Ponad połowa ubrań, które wyrzucamy jest wciąż w dobrym stanie, także dając im drugie życie mogą być nadal użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Zostań częścią rewolucji second hand

Zalando robi krok w kierunku rewolucji w branży odzieżowej i uświadamia, że nasze najmniejsze codzienne decyzje mają konsekwencje. Z tą świadomością możemy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące robienia zakupów i marnotrawienia rzeczy.

Jak to działa?

Jeśli masz w swojej garderobie rzeczy prawie jak nowe, możesz odesłać je w zamian za kartę upominkową Zalando, ewentualnie Zalando może przekazać tę kwotę jako darowiznę na lokalny cel. Jeśli zmienisz zdanie możesz anulować pudełko wymiany w garderobie na krótki okres czasu.

Oto jak to działa po zalogowaniu się na konto Zalando:

1. Przejdź do Twoich rzeczy za pośrednictwem listy życzeń

2. Wybierz do 20 rzeczy ze swojej garderoby do wymiany. Od razu dowiesz się ile wart jest każdy artykuł.

3. Wybierz swój kredyt po dodaniu wszystkich rzeczy do pudełka wymiany. Możesz go wykorzystać w formie karty upominkowej Zalando lub Zalando może przekazać tę kwotę w formie darowizny do Czerwonego Krzyża albo do organizacji WeForest.

4. Skompletuj swoje pudełko wymiany i otrzymasz wiadomość e-mail z listą zaakceptowanych rzeczy w ciągu 1-2 dni. Jeżeli dodano produkty, które pierwotnie nie zostały zakupione w Zalando, otrzymasz informacje czy mogą zostać zaakceptowane.

5. Wyślij Twoje rzeczy wraz z etykietą zwrotu, nadając bezpłatnie pudełko wymiany w dowolnym punkcie DHL.

6. Otrzymasz potwierdzenie swojego kredytu po sprawdzeniu jakości artykułów. To może potrwać do 14 dni. Dostaniesz wiadomość e-mail z kodem karty upominkowej lub potwierdzenie darowizny.

Artykuły muszą być jak nowe. Nie zostaną zaakceptowane:

  • Rzeczy ze śladami użytkowania, takimi jak plamy, dziury lub zapach
  • Artykuły intymne, takie jak bielizna i stroje kąpielowe
  • Podrabiane produkty i/ lub produkty bez etykiety marki
  • Ubrania dziecięce
  • Ubrania basic, takie jak zwykłe, monochromatyczne koszulki
  • Biżuteria, szaliki lub czapki
  • Artykuły, które znajdują się nadal w 100-dniowym okresie zwrotu

Pisząc ten tekst wpadłam na szatański pomysł, że być może dzięki temu projektowi byłabym w stanie sprzedać rzeczy mojego byłego, jego kumplom. ?

Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie na stronie Zalando: https://www.zalando.pl/faq/Pre-owned

Zobacz również: https://hiro.pl/jak-wygladalbys-gdybys-zalozyl-swoje-wszystkie-ubrania-na-raz/

Jak wyglądałbyś, gdybyś założył swoje wszystkie ubrania na raz?

Tekst: Klaudia Furmańczak

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News