Występowała w Tokio, Paryżu, Londynie. Teraz Joanna Duda wydaje akustyczno-elektroniczny album

Dziewczyna z irokezem na głowie

Artystka wszechstronna. Joanna Duda udziela się zarówno na polu muzycznym — komponuje, produkuje, improwizuje, jak i na wizualnym, tworząc instalacje i video-arty. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej poznać, musicie nadrobić zaległości.

Jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone – w twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Nie stroni od czarnej taśmy i pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów.

Występowała między innymi w Tokio, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, a nawet na Grenlandii. Jest twórczynią cyklu instalacji TRACK(S), video Flow (ostatnio prezentowanego w Hamburger Bahnhof), serii video Pamięć Wody (polsko – japońska kooperacja) oraz instalacji o tym samym tytule.

Jej najnowszy album KEEN, którego koncert odbędzie się w SPATiFie już 8 lutego, to akustyczno — elektroniczny kolaż złożony z długo dojrzewających warstw preparowanej akustyki, z której powstało instrumentarium o dystynktywnym, integralnym brzmieniu. Jest to baza materiałowa, jaką Joanna Duda posługuje się także podczas swoich improwizacji na żywo. Album zostanie wydany pod szyldem trójmiejskiej wytwórni Alpaka Records.

Trasa promująca album KEEN składa się z 4 koncertów:

  • 7/2 – Pies Andaluzyjski/Poznań
  • 8/2 – SPATiF/Warszawa
  • 9/2 – Gorzów/SEJF
  • 10/2 – Gdańsk/Klub Żak

Bilety na warszawski koncert są dostępne tutaj. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00! Do zobaczenia pod sceną!

https://www.instagram.com/p/BtTAUOVFJhR/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News