Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy?

Dwóch Mikołajów w ciemnej przestrzeni

Podczas świąt Bożego Narodzenia można wszędzie zobaczyć świętego Mikołaja. Jest na każdej świątecznej kartce, w każdej witrynie sklepowej i na każdym kanale telewizyjnym. Przez te kilka tygodni w roku staje się wszystkich ulubionym celebrytą. Jednakże co się dzieje z nim przez resztę roku? Co robi przez te jedenaście pozostałych miesięcy, kiedy świat o nim zapomina?

Okazuję się, że Mikołaj prowadzi dość zwyczajne życie. Przynajmniej tak uważa fotograf Leonardo Papi, którego sesja skupia się na dość cyniczno-humorystycznym podejściu do życia świętego Mikołaja.

Przez cały rok spędza samotnie czas, gra w koszykówkę, zbiera jabłka, grabi liście czy patrzy pustym wzrokiem na niebo. Nosi na okrągło czerwony strój, lecz nie jest otyły ani włochaty podczas reszty miesięcy, gdzie też brakuje jego wesołego uśmiechu. W zasadzie wydaje się, jakby dopadła go jesienna chandra i melancholia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


10 3 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 9 2 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 8 3 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 7 4 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 6 3 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 5 2 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 4 4 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? 3 4 1 Jak wygląda życie świętego Mikołaja przez 11 miesięcy? Mężczyzna w czerwonej koszuli i czapce opiera się o mur.

Tekst: Olek Lipski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News