Wrocław i Zakopane znalazły na liście świątecznych miejscówek The Guardian

Widok Wrocławia i Zakopanego zimą

Mamy powód do dumy, a nawet dwa powody. The Guardian stworzył listy miejsc, gdzie można poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Wybór padł na Wrocław i Zakopane.

Grudzień to czas świątecznych jarmarków, unoszącej się w powietrzu atmosfery świąt i wszystkiego, co magiczne! Chociaż te największe jarmarki odbywają się w Berlinie, czy Wiedniu, okazuje się, że powiedzenie: cudze chwalicie, swego nie znacie, jest w tym wypadku nad wyraz prawdziwe!

The Guardian stworzył dwa rankingi. Pierwszy został nazwany Święta za granicą: ulubione miejsca naszych czytelników i tam właśnie znalazło się Zakopane. Spędzenie świąt w Polsce na stoku to niesamowita frajda, szczególnie jeśli dodamy do tego 12 tradycyjnych potraw wigilijnych. Naturalnie na stołach nie znajdziemy mięsa, ale są za to pierogi, karp i jedyny w swoim rodzaju polski sernik. Zakopane ma wspaniałe stoki i jeszcze lepsze imprezy – zakrapiane polską wódką, która jest tańsza niż ta w Aplach – czytamy na stronie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Drugi ranking to 10 najlepszych miejsc w Europie do odwiedzenia przed świętami. Na tej liście znalazł się Wrocław i został wyróżniony za piękną starówkę, olbrzymie choinki, podświetlane fontanny i jarmark bożonarodzeniowy. Jako dodatkowe atrakcje została wymieniona Archikatedra św. Jana Chrzciciela oraz Narodowe Forum Muzyki.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko włączyć świąteczną playlistę i pękać z dumy!

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News