Wiemy kto zagra na najmniejszym festiwalu muzycznym w stolicy

Niebieskie zdjęcie przedstawiające kobietę z zamkniętymi oczami

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja Unlisted Festival. Już 9 marca, w przestrzeni Galerii MYSIA 3, w Warszawie odbędzie się nietypowe wydarzenia muzyczne, którego nie możecie przegapić!

Kogo będziemy mogli usłyszeć już w najbliższy piątek na Mysiej 3? HEIDRIK, Surma oraz Linia Nocna – to oni wystąpią podczas pierwszej edycji Unlisted Festival.

Linia Nocna to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 singlem Znikam na chwilę, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na Chilloutowy utwór roku 2017. Jesienią Linia Nocna supportowała KARI w czasie jej trasy koncertowej I am Fine oraz Kubę Badacha i jego Oldschool w warszawskim Teatrze Roma. Zespół wystąpił także w ramach Warsaw Music Week.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Duet można było zobaczyć w programie TV Hybrydy zderzenia, który w swojej formule zakłada spotkania mistrzów i debiutantów, cover piosenki W moim ogrodzie zespołu Daab zapewnił im udział w finale i występ u boku Stanisława Sojki. W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel Nad Wisłą, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu stacji radiowych. Już 16 marca 2018 na rynku pojawi się debiutancki album Linii Nocnej Znikam na chwilę (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.

Jeśli zaś chodzi o Surmę, magazyn Musikexpress określił artystkę jako największą nadzieję portugalskiej sceny muzycznej. Surma ma za sobą koncerty na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu została zaproszona do udziału w Reeperbahn Festival w Niemczech czy Eurosonic w Holandii. 9 marca na festiwalu Unlisted wystąpi tuż przed wylotem na koncert w ramach konferencji SXSW w Teksasie. Będzie to pierwszy występ artystki w Polsce.

Surma to niezależność, magia i wolność. Jednoosobowy band artystki to fuzja muzycznych inspiracji, historii i niezwykłych emocji. Jej debiutancki album Antwerpen, który podbija zachodnie rynki, składa się z 10 niezwykłych utworów. Każdy z nich, napisany w innym języku, skupia się wokół tematu podróży, domu i szukania swojego miejsca na świecie.

Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną. Debiutancki album Funeral, który ukaże się na polskim rynku 16 marca 2018 roku, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych – stamtąd pochodzi HEIDRIK – klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos, a wydany przez Fonobo Label.

Fanom kina HEIDRIK znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film Skuld był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za Eivor Rain) i co jest dla nas szczególnie interesujące, pozwala samemu tworzyć i nagrywać muzykę.

Unlisted Festival to nie tylko muzyka na najwyższym poziomie, ale także sztuka wizualna! Podczas pierwszej edycji festiwalu będziemy mogli oglądać prace Eleonory Rogińskiej pod hasłem: Małe rzeczy.

Start wydarzenia o godzinie 20:00, bilety dostępne są dostępne do zakupu przez aplikację GOING, a więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu.

Plakat promujący Unlisted Festival

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News