Melancholia, która nie puszcza: Michelle Gurevich zagra w Polsce

Kobieta trzymająca kieliszek z winem i słuchawkę

Majestatyczne motywy retro i rozbrajająca szczerość – to idealne określenia, oddające charakter Michelle Gurevich, którą wielu może znać z występów pod pseudonimem Chinawoman.

Jej najnowsze wydawnictwo New Decadence to nastrojowe, intymne ballady, łączące w sobie mroczny realizm z humorem, zaś warstwa tekstowa cechuje się niezwykłą błyskotliwością i trafnością w opisywanych przez nią zdarzeniach.

Michelle urodziła się jako córka baleriny Kirowskiej Akademii Baletu i inżyniera z Leningradu. Dorastała słuchając zbiorów ojca, składających się z nagrań ze Związku Radzieckiego i muzyki europejskiej lat 70. Jej twórczość nasuwa porównania z Nico, Leonardem Cohenem, czy radzieckimi gwiazdami piosenki, takimi jak młoda Ałła Pugaczowa, głosem natomiast przypomina Tanitę Tikaram. To ich wymienia jednym tchem jako największe inspiracje muzyczne, co zdaje się słyszeć w wielu autorskich produkcjach Michelle.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na uwagę zasługuje nie tylko jej wdzięk, historia, a także muzyczne dokonania. Warto zwrócić uwagę na setki pochlebnych opinii i recenzji w jej kierunku między innymi od Andrei Buharina z magazynu Rolling Stone, który napisał o niej w następującym sposób: Od pierwszej nuty bezceremonialne chwyta za serce—ten rodzaj melancholii, który zawsze znajduje oddźwięk w rosyjskim sercu—i nigdy nie puszcza.

I miejmy nadzieje, że to samo uczucie towarzyszyć nam będzie podczas, a także po występie wokalistki, który odbędzie się już 21 listopada 2017 o godzinie 20:00 w Cafe Kulturalna! Drugi koncert, odbędzie się 22 listopada 2017  o godzinie 20:00 w poznańskim Projekcie LAB. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia – Warszawa, Poznań.

Kobieta trzymająca kieliszek z winem i słuchawkę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News