Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Modele z kampanii Cactus Jack x Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa o współpracach z markami. Ma już za sobą współpracę między innymi z Nike, Jordan Brand, McDonalds, Sony PlayStation, a oprócz tego jeszcze Dover Street Market, Epic Games oraz Byredo. Tym razem zaś Travis Scott został zaproszony przez markę Dior do zaprojektowania wiosenno – letniej kolekcji na rok 2022, a nad wszystkim czuwał oczywiście Kim Jones. Sam Jones to król, jeśli chodzi o współpracę w high fashion. Kaws, Daniel Arsham czy Shawn Stussy, założyciel kultowej marki streetwearowej, to tylko niektóre przykłady. Tym razem zaprosił do współpracy właśnie wybitnego rapera.

Współpraca wydaje się całkiem organiczna, bo Scott wystąpił już kiedyś w kampanii Diora, Air Jordan & Dior w roli modela. Tym razem jednak Scott był współprojektantem, a nie zwykłym modelem. Jeszcze przed prezentacją kolekcji został zauważony w Paryżu w nowej kurtce Dior & Cactus Jack. Sama kolekcja zaś ukazała się 13 lipca 2022 roku na stronie internetowej oraz w sklepie Diora. Jednak zarówno Dior, jak i Jones, a nawet sam Scott nie napisali o współpracy mimo medialnego szumu wokół wydania kolekcji.

Kurtki Cactus Jack & Dior – gdzie kupić

Film z 11 lipca ukazał nieokreślony butik Diora zaopatrzony już w nową kolekcję kurtek Cactus Jack & Dior. Zaskakujące jest to, że w zasięgu wzroku nie było widać żadnych klientów. Być może był to prywatny podgląd w ramach przygotowań do premiery kolekcji w sklepie. Kurtki jednak są dostępne w sklepie internetowym oraz na stronie internetowej Diora od 14 lipca 2022 roku. Pojawiły się więc dzień później niż wskazywała data premiery kolekcji. Kurtki są też dostępne w niektórych butikach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Model z pokazu Cactus Jack & Dior
© DIOR

Kurtka Cactus Jack & Dior – ile kosztuje

Powiedzieć, że ta kurtka jest droga, to bardzo delikatne stwierdzenie. Ceny, w zależności od sklepu, wahają się od 240 do nawet aż 9800 dolarów. W kolekcji są jednak nie tylko kurtki. Torby Travis Scott’s Saddle Bags sprzedawane są za 3800 dolarów, trampki zaś kosztują około 1450 dolarów. Ceny swetrów z kolekcji zaczynają się z kolei od 1500 dolarów i osiągają nawet zawrotne 2200 dolarów. Ceny spodni zaś mieszczą się w przedziale od 1100 do 1500 dolarów. Najtańsza jest biżuteria z kolekcji, której ceny oscylują w okolicach „jedynie” 640 dolarów, a także kapelusze dostępne za 590-750 dolarów. Dla osób o najmniejszym budżecie pozostają skarpetki kosztujące „tylko” 370 dolarów.

Kolekcja Cactus Jack & Dior

Jak widać po podanych cenach, kolekcja Cactus Jack & Dior, to nie tylko kurtki. To także koszulki, kamizelki sweterkowe, golfy, odzież wierzchnia, marynarki, plecaki, torby, portfele, skarpetki, spodnie czy okulary. Oczywiście w kolekcji znajdują się także buty. Główny projektant obuwia Diora, Thibo Denis, zaprezentował parę sandałów Cactus Jack & Dior, które ozdobione są ręcznie rysowaną grafiką patchworkową dzięki uprzejmości Scotta. Poza zdobieniami i klamrą, buty posiadają także haftowany znaczek Dior-Jack, co ma poetyckie znaczenie „Piękny świat”. W zestawie znajdują się także sneakersy Cactus Jak & Dior B713, łączące w sobie wiele neutralnych kolorów zdobywając uznanie fanów Scotta.

Co ciekawe, współpraca Scotta i Diora miała mieć miejsce zdecydowanie wcześniej, ale została przesunięta. Ani Scott, ani Dior nie podali powodów, jednak można przypuszczać, że miało to związek z tragedią, jaka wydarzyła się w listopadzie 2021 roku na festiwalu Scott Atroworld, w której zginęło 10 osób, w tym 9 letni chłopiec, a wiele innych zostało rannych. Dopiero po około 2 miesiącach Scott podniósł się po tragedii i zaczął odzyskiwać szacunek w oczach fanów dzięki swojej inicjatywie filantropijnej. Później pojawiły się odłożone na półki współprace, jak Cacti Seltzer, Nike, a Cactus Jack & Dior jest kolejną z nich.

 

Zobacz też: Fenomen 2005 Warsaw

2005 – streetwearowy fenomen

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News