W Londynie powstanie pierwszy na świecie ośrodek zaburzeń internetowych

Brytyjski National Health Service zapowiedział powstanie w Londynie pierwszego na świecie ośrodka zajmującego się zaburzeniami internetowymi.

Idąc w ślady WHO, Wielka Brytania chce wziąć pod lupę zaburzenia związane z patologicznymi zachowaniami związanymi z internetem, a w szczególności z gamingiem, czyli po prostu grami komputerowymi.

W celu zrealizowania tego planu już dziś Wielka Brytania klasyfikuje zaburzenia gamingowe jako problem zdrowia psychicznego. Posługując się definicją World Health Organization, jako zaburzenie diagnozowane będą wszelkie zachowania powodujące brak kontroli nad graniem w gry oraz czasem na nie poświęconym, powodując brak czasu na ważniejsze sprawy. Ważnym jest, by wspomnieć, że Wielka Brytania to pierwszy kraj na świecie, który podjął tak radykalne działania w tej dziedzinie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Człowiek grający na padzie do konsoli z którego wylatują monety ośmiobitowe

Jak zapowiada The Guradian, ośrodek dla zaburzeń internetowych zajmie się w szczególności zaburzeniami gamingowymi. Jak mówi sama założycielka ośrodka Henrietta Bowden-Jones, skupienie się na tym zaburzeniu jest niezwykle ważne.

Zaburzenia psychiczne związane z grani w końcu przyciągają uwagę, której potrzebują. Straty, jakie może spowodować to uzależnienie, są skrajne i czuję moralny obowiązek w imieniu NHS, aby zapewnić oparte na dowodach leczenie, które ci młodzi ludzie i ich rodziny potrzebują – Henrietta Bowden-Jones.

Chociaż nie znamy na razie dokładnej daty otwarcia ośrodka, odzew pokazuje mieszane reakcje. Z jednej strony pojawiła się obawa, że skupienie się na konkretnym problemie może przeszkodzić w innych diagnozach. W wielu wypadkach odzew ten był jednak przepełniony miłością i wsparciem dla projektu, więc nie pozostaje nam nic, tylko oczekiwać na jego powstanie, jak i wielu innych podobnych jemu organizacji na całym świecie.

Tekst: Natalia Joanna Bajor

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News