W Austrii znajdziecie karuzelę wysadzaną 15 milionami kryształków Swarovskiego. Robi wrażenie!

Czarno-biała wenecka karuzela w górskim krajobrazie

Jamie Hyron udał się w artystyczną podróż z Hiszpanii do Austrii w poszukiwaniu kryształów. Efektem tego, na terenie Muzeum Swarovskiego w Wattens stanęła wenecka karuzela projektu artysty.

Klasyczna konstrukcja Karuzeli została obdarta z tradycji – zamiast złotych koników, mamy czarno-białe bajkowe stwory, które idealnie wpisują się w krajobraz Ogrodów Swarovskiego. Górskie, malownicze widoki odbijają się w lustrach, które zdobią trzon konstrukcji. Karuzela wywołuje uczucie wolności i radości – to dzieło sztuki w ruchu i miejsce, w którym budzi się wyobraźnia – mówi Hayon. Interaktywna instalacja to połączenie nostalgicznych wspomnień z nowoczesnością. Majestatu dodaje jej 15 milionów kryształków Swarovskiego.

Jamie Hyron to wielokrotnie nagradzany, hiszpański artysta-projektant, który jest twórcą nowej fali projektowania łączącej współczesność i barokowe detale. W takim stylu jest właśnie Karuzela, która znajduje się w południowo-zachodnim rogu ogrodu Swarovski Kristallwelten. Jest to rodzinna część parku, w której znajdziemy też Labirynt André Hellera, czteropiętrową wieżę i plac zabaw na świeżym powietrzu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Karuzela wenecka Mężczyzna stojący przy karuzeli

Jestem podekscytowany przeniesieniem ludzi do tej bajki – podkreśla Hyron. Karuzela jest otwarta codziennie w lipcu i sierpniu od 10:00 do 21:30 oraz od 10:00 do 19:00 od września do czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tekst: Aleksandra Siążnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News