Ultra Violet został wybrany Kolorem Roku 2018 przez Pantone

Kolor roku według Pantone - Ultra Violet

Na podstawie różnorakich badań trendów i kultury, firma Pantone wybrała kolor roku 2018. Jest nim Ultra Violet, znany także w skali Pantone jako Pantone 18-3838 TCX.

Tegoroczny Kolor Roku według Pantone jest tym, który według nas najlepiej komunikuje się z obecną sytuacją na świecie i stanowi symbol czasów, w których żyjemy – mówi Laurie Pressman.

Ultra Violet ma symbolizować tajemnice kosmosu, być zapowiedzią tego, co nas czeka i gdzie aktualnie się znajdujemy. Jest to także symbol bezkresnego nocnego nieba, które inspiruje do odkrywania nowego świata poza naszym własnym. Enigmatyczny fiolet był też od zawsze znakiem kontrkultury, niekonwencjonalności, a także artystycznej błyskotliwości. Muzyczne ikony, takie jak Prince, David Bowie czy Jimi Hendrix wprowadzili Ultra Violet na piedestał zachodniej popkultury jako ich własny, osobisty wyraz indywidualności.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Wicedyrektor Pantone tłumaczy, jak wybierany jest kolor roku

Kolor został wybrany przez specjalną grupę, która długo obserwowała trendy w przemyśle rozrywkowym, filmie, podróżach, sztuce, pracach artystów, a także w stylu ulicznym, modzie, designie. Wpływy kierujące Pantone na kolor Ultra Violet wynikają także z nowych technologii, materiałów, tekstur, a nawet mediów społecznościowych i nadchodzących wydarzeń sportowych, czyli tego, co przyciąga uwagę całego świata.

pantone color of the year 2018 ultra violet lee eiseman quote Ultra Violet został wybrany Kolorem Roku 2018 przez Pantone

A na koniec, mała przypominajka: jak wyglądały Kolory Roku Patone w poprzednich latach! Co sądzicie o Ultra Violet? Dajcie znać!

Screenshot 1 Ultra Violet został wybrany Kolorem Roku 2018 przez Pantone

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News