Trefne Fanty. Nowy teledysk zespołu Blauka

zespół Blauka

“Trefne Fanty” to nowy teledysk zespołu Blauka. Wydany rok po premierze debiutanckiego albumu „Miniatura”, jest rozwinięciem charakterystycznej, vintage’owej stylistyki zespołu i nakreśla nowy kierunek muzyczny wraz z przyciągającą koncepcją wizualną.

“Trefne Fanty” to ukłon w stronę charakterystycznego brzmienia lat 70-tych, przełamany współczesnym nurtem indiepop i odrobiną psychodelii. Dynamiczny rytm, elektryzujące gitary i niepowtarzalny, łagodny wokal Georginy to kontynuacja swoistego klimatu Blauki, która jest też zwiastunem nadchodzących piosenek.

Singiel wydany rok po premierze debiutanckiego albumu „Miniatura”, jest rozwinięciem charakterystycznej, vintage’owej stylistyki zespołu i nakreśla nowy kierunek muzyczny wraz z przyciągającą koncepcją wizualną. „Trefne Fanty” to ukłon w stronę charakterystycznego brzmienia lat 70-tych, przełamany w spółczesnym nurtem indiepop i odrobiną psychodelii. Dynamiczny rytm, elektryzujące gitary i niepowtarzalny, łagodny wokal Georginy to kontynuacja swoistego klimatu Blauki, która jest też zwiastunem nadchodzących piosenek.

„Trefne Fanty” to także teledysk w reżyserii Mateusza Białęckiego, odpowiedzialnego za obrazy m.in. Quebonafide, Lomboy, Fukaj, Tallisker. Oniryczna i senna opowieść dwóch głównych bohaterów odkrywa dziwny, acid-barokowy i psychodeliczny świat wypełniony niecodziennymi postaciami i przestrzeniami. Hipnotyzująca, introspektywna podróż pozwala im odkryć dobrą i złą naturę samych siebie.


HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.

Georgina Tarasiuk zespół Blauka

„Praca nad nowymi piosenkami jest swojego rodzaju ucieczką od problemów, które dotykają nas wszystkich, a samo tworzenie pozwala zachować względną równowagę w tych niestabilnych czasach. Cieszymy się również, że pomimo niecodziennych warunków do produkcji filmowych, udało nam się zrealizować teledysk, z którego jesteśmy bardzo dumni. Wprost nie możemy się doczekać reakcji słuchaczy!” – mówi Georgina Tarasiuk, wokalistka zespołu.

Utwór bezpośrednio zainspirowany doświadczeniami izolacji, jest poszukiwaniem sensu i spełnienia w prostych działaniach, jak i lirycznym autoportretem wewnętrznych stanów emocjonalnych w relacji.

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News