TREAT YO SELF, czyli kilka słów o „gap year”

Mężczyzna z plecakiem i chustką na głowie trzymający tabliczkę z kartonu

Od dziecka wbija się nam do głów, że musimy postępować według przyjętych norm. Żyjemy w ciągłej presji społeczeństwa, więc bezmyślnie kontynuujemy wyścig szczurów. Zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: czego JA tak naprawdę chcę?

Wielkimi krokami, nieubłaganie zbliża się kolejny rok szkolny lub akademicki dla niektórych z Was. To dobry moment, aby się zastanowić nad powyższą kwestią. Nie wiesz jaki kierunek studiów wybrać? Może chcesz dać sobie na luz i zrobić przerwę, ale boisz się, co inni pomyślą? Zadręczasz się pytaniami? Tyle znaków zapytania bez odpowiedzi… HIRO przychodzi Ci z pomocą! Zacznijmy od początku. Studia. Co nam dają?

Naciśnij play i poświęć niecałe 10 minut na posłuchanie czegoś, co może nieco rozjaśni Ci, jak się rzeczy mają. Słyszałeś o projekcie TO JUŻ Jutro? Jest to od niedawna funkcjonujący kanał 1/3 Abstrachuje, czyli Rafała Masnego. Powstała też grupa na Facebooku pod nazwą TJJutro, o której sam autor w jednym z pierwszych postów wypowiada się tak: Ta grupa to miejsce dyskusji, wymiany myśli i materiałów na temat przyszłości. Jednak nie przyszłości odległej a tej, która czeka na nas tuż za rogiem. Za naszego życia komputer z niezgrabnej ciężkiej skrzynki stał się smukłym ekranem w naszych kieszeniach, dobrze rozumieć wagę tego wydarzenia, a nie przyjmować je jako oczywiste.

W skrócie: na studia warto iść. Nie znalazłeś kierunku spełniającego Twoje oczekiwania? Na to również mam radę. Pozwólcie, że posłużę się przykładem z mojego najbliższego otoczenia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Moja przyjaciółka miała podobny problem. Zdała niedawno maturę i stanęła przed tym samym wyzwaniem. Wymarzyła sobie taki kierunek, którego nie ma niestety w Polsce.  Jest jedną z najbardziej ambitnych, porywczych, szalonych osób, jakie znam, więc postanowiła osiągnąć to, co sobie zaplanowała. Mimo że nie może pozwolić sobie teraz na wyjazd za granicę, wpadła na bardzo dobry pomysł. W tym roku akademickim będzie studiowała anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dzięki temu zyska możliwość podszkolenia języka, czas na zgromadzenie potrzebnych oszczędności i zniżki na legitymację.

Różowy napis "take it easy"

Gap year pomiędzy różnymi etapami naszego życia to nic złego. Jeśli dobrze wykorzystasz ten okres, nie będzie to strata czasu. Czasem jest nam bardzo potrzebna taka przerwa. Jest wiele powodów, dla których ludzie się na to decydują. Zdobądź cenne doświadczenie, odetchnij chwilę od nauki i złap świeże spojrzenie na świat. Papierek w istocie nie jest najważniejszy, liczy się tak naprawdę tylko to, co masz w głowie i jak to wykorzystasz!

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News