Talib Kweli @ Warszawa

Jeden z najbardziej cenionych raperów na świecie, Talib Kweli, wystąpi już we wtorek w Warszawie! To uznany przedstawiciel amerykańskiego podziemnego rapu. Muzyk znany z produkcji solowych oraz takich projektów jak Black Star, współpracy z The Roots i producentem Hi-Tekiem. Talib Kweli urodził i wychował się na Brooklynie w Nowym Jorku.

Debiutował w 1995 roku na podziemnym wydawnictwie grupy Mood, zatytułowanym „Doom”. W Cincinnati spotkał DJ-a Hi-Teka, z którym podjął współpracę jako Reflection Eternal. W 1998 poznał Mos Defa. Tak powstała formacja Black Star. W tym samym roku grupa wydała pierwszą wspólną płytę jako trio. Współpraca Kweli z Mos Defem zakończyła się niedługo po wydaniu wspólnego albumu. Talib kontynuował jednak współpracę z wymienionym wyżej producentem, czego efektem była pierwsza płyta duetu zatytułowana „Train of Thought”.  Kolejnym przełomem w karierze artysty był pierwszy solowy album z 2002 roku pt. „Quality”. Materiał produkowali różni producenci, wśród których znaleźli się Kanye West i DJ Quik. Sukces artysty zaowocował dalszą współpracą z gwiazdami muzyki hip-hop. Na liście muzyków, z którymi raper nagrywał znajdują się m.in. Common i grupa The Roots. Pomimo komercyjnych osiągnięć, Kweli nie zrezygnował ze współpracy z raperami utożsamianymi z podziemiem. Będzie to jedyny występ Taliba Kweli w Polsce!

A6_Jose&Talib_updt2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


24 LISTOPADA 2015. Warszawa, Iskra. Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/926689830702956/.

Organizator: Good Music Productions www.goodmusic.pl

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News