Takiego klipu dawno nie było: mroczny świat Baascha w 16mm

Ostatnio o Baaschu jest całkiem głośno. Najpierw ogłosił wiosenną trasę koncertową, a teraz pokazał genialny klip do utworu Dare To Take, który nagrał we współpracy ze wspaniałą Mary Komasą.

Po obejrzeniu pierwszych sekund teledysku wiemy, że jest wyjątkowy i różni się od klasycznych wideoklipów. Powstał za pomocą oldschoolowej technologi. Klip został nagrany na taśmie filmowej 16mm. Poszło jej w sumie 700 metrów! Operator Kajetan Plis trzymał rolki taśmy w lodówce, gdzie czekały na specjalną okazję, mówi Baasch o kulisach powstania teledysku.

Na zdjeciu widzimy kobiete w blond dlugich wlosach na tle swietlistej kuli w bialej koszuli

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W klipie oprócz Baascha i Mary Komasy zobaczymy Emila Banasia, Michała Koszek, Agatę Grabowską, Pat Dudek, Olgę Cebulę, Weronikę Wood, Ignację, Coco Kate i Milenę Liebe.

Na zdjeciu widzimy rozmyta twarz meczyzny z zamknietymi oczyma

W nagraniu utworu Dare To Take wziął udział Tomasz Mreńca (skrzypce) oraz współpracujący na stałe z Baaschem Robert Alabrudziński (perkusja). Na osobno wydanym singlu, oprócz albumowej wersji utworu Dare To Take będzie można posłuchać trzech remiksów, przygotowanych przez projekt LASY, Manoid oraz Sept.

Przypominamy także o wiosennej trasie koncertowej Baascha, na której będziecie mogli usłyszeć między innymi genialny utwór Dare To Take.

11.04 – Wrocław – Stara Piwnica – BAASCH
12.04 – Toruń – NRD – BAASCH
14.04 – Warszawa – Niebo – BAASCH
27.04 – Poznań SQ – BAASCH x URBANSKI
28.04 – Berlin – FilmPolska Festival – BAASCH
29.04 – Kraków – BAASCH

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News