trendy

Sztuczna inteligencja udowodni ci, że nie masz gustu muzycznego

Jeśli marzysz o poznaniu opinii na temat swoich ulubionych piosenek, to mamy dla ciebie idealną propozycję – projekt How Bad is Your Spotify, gdzie sztuczna inteligencja oceni twój gust. O ile nie przeszkadzają ci sarkastyczne komentarze i z góry wiadomy ostateczny wynik – twoje polubione utwory są po prostu złe.

Serwis The Pudding stworzył stronę, która na podstawie odtwarzanej muzyki na Spotify tworzy dogłębną analizę gustu muzycznego. Jest ona odpowiedzią na popularne Wrapped, czyli podsumowanie roku, które króluje na portalach społecznościowych. Prawie wszyscy chcą pokazać jaka muzyka najczęściej towarzyszyła im przez całe 12 miesięcy i na punkcie których wykonawców mieli obsesję. W prześmiewczym podsumowaniu How Bad is Your Spotify znajdziemy dużo sarkazmu, ironii i niewygodnych pytań, a nawet grę fuck, marry, kill. W kilka minut możemy dowiedzieć się takich informacji, że następnym razem być może poważnie zastanowimy się nad każdym nowym kliknięciem serduszka przy piosence.

Jak to działa algorytm The Pudding?

Autorami generatora są Mike Lacher i Matt Daniels. To właśnie oni są odpowiedzialni za wytrenowanie algorytmu przy użyciu ponad dwóch milionów „wskaźników obiektywnie dobrej muzyki”, w tym recenzji portalu muzycznego Pitchfork, który szczyci się byciem najbardziej zaufanym głosem w muzycznym świecie, rekomendacji sklepów muzycznych i subredditów. Algorytm ma naśladować działanie sztucznej inteligencji. Dzięki temu i tak wielu zgromadzonym danym, nasz uzyskany wynik jest rzetelny, co oznacza, że za każdym razem będzie identyczny lub bardzo podobny, co potwierdzamy na podstawie własnego doświadczenia.

Aby lepiej poznać swój gust muzyczny wystarczy odwiedzić stronę judge my spotify, zapiąć pasy i przygotować się na jazdę bez trzymanki po drodze usłanej żartami na swój temat. Strona poprosi cię o połączenie ze Spotify, ale o nic się nie martw – projekt nie zapisze żadnych danych z twojego telefonu lub laptopa, niczego nie opublikuje i nic nie zmieni na twoim koncie. Przedstawiamy przykładową recenzję. Oprócz tego dowiesz się w ilu procentach jesteś przeciętny, których piosenek i wykonawców słuchasz zbyt często, a także wielu innych interesujących faktów. Miłej zabawy!

Zobacz też: https://hiro.pl/robot-sophia-wystapi-w-filmie-czy-sztuczna-inteligencja-przejmie-hollywood/

Autor: Aleksandra Oleksiuk

Komentarze
Rate this post
Aleksandra Oleksiuk

Recent Posts

Co obejrzeć na Apple TV+? – 5 propozycji

Apple TV+ to ekskluzywna usługa streamingowa funkcjonująca w Polsce od 2019 roku. W swojej ofercie…

1 dzień ago

„Wednesday” Tima Burtona – 5 ciekawostek o serialu

Pierwsze odcinki „Wednesday” zadebiutowały na platformie streamingowej Netflix 23 listopada 2022 roku – oglądaliście już?…

2 dni ago

Czym różni się telewizor OLED od QLED? Podpowiadamy!

Jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie nowego telewizora jest jakość obrazu. Idealne odwzorowanie barw, nasycenie…

3 dni ago

Kim jest Maja Staśko? Kontrowersje wokół aktywistki

Niewiele jest bardziej kontrowersyjnych osób w polskim internecie niż Maja Staśko. Jej wypowiedzi są licznie…

3 dni ago

TRŁ ZIMA! – największe targi designu w Polsce już 10-11 grudnia!

Byliście grzeczni?! Kupcie sobie coś ładnego. Albo jeszcze lepiej kupcie ładne prezenty swoim bliskim i…

5 dni ago

„Hokus Pokus 2” – wielki powrót sabatu [recenzja]

30 września 2022 roku na platformie streamingowej Disney+ zadebiutowało „Hokus Pokus 2” – kontynuacja jednego…

1 tydzień ago