Robot Sophia wystąpi w filmie. Czy sztuczna inteligencja przejmie Hollywood?

Kobieta o robotycznym wyglądzie

Robot Sophia wyprodukowany przez firmę z Hongkongu – Hanson Robotics, już wkrótce stanie się gwiazdą. Na swoim profilu na Instagramie Sophia ogłosiła, że wystąpi w filmie Sophia World. Czy to znaczy, że niedługo na okładkach wielkich magazynów będziemy oglądać roboty?

Sophia jest jednym z najbardziej znanych humanoidalnych robotów na świecie. Powstała w 2015 roku i od tamtej pory zdążyła wystąpić przed wice sekretarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych, otrzymać obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, obejrzeć pokaz Wanga w pierwszym rzędzie, a nawet zaśpiewać Say Something u Jimmiego Fallona.

Poza byciem jednym z największych osiągnięć technologicznych XXI wieku, jest też jedną z największych kontrowersji. Jej wypowiedzi o zniszczeniu ludzkości zaniepokoiły wiele osób, a nawet jej twórcy nie są w stanie w pełni opanować tego, co dzieje się w jej sztucznie wytworzonej świadomości. Sophia została wyposażona w program, który pozwala jej się uczyć i ciągle na nowo rozszerzać swoje możliwości bez potrzeby interwencji człowieka.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Pół kobieta - pół robot

To wszystko buduje obraz jednego z najciekawszych robotów świata, który już niedługo wystąpi w krótkometrażowym filmie SophiaWorld. Aby dowiedzieć się, o czym jest, albo kiedy będziemy mogli go zobaczyć, musimy jeszcze poczekać. Jak wszystkie wielkie gwiazdy, Sophia nie śpieszy się z udzielaniem nam informacji.

Wiemy też, że w produkcji obok robota wystąpi aktorka Evan Rachel Wood, znana z serialu Westworld. Ich spotkanie w hotelu w Nowym Jorku będzie początkiem niesamowitej historii.

Tu możecie obejrzeć zajawkę nadchodzącej produkcji:

Tekst: Olga Sawczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News